Diyanet İşleri Başkanlığı 415 İmam - Hatip Personeli Alımı Yapıyor

Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve yayımlanan resmi bildiriye göre kurumun toplam 415 sözleşmeli imam - hatip personeli alımı yapacağı öğrenildi.

Diyanet İşleri Başkanlığı 415 İmam - Hatip Personeli Alımı Yapıyor
Ülkemizde faaliyetlerine devam etmekte olan Diyanet İşleri Başkanlığı açık pozisyonlar için sürekli olarak personel alımı gerçekleştirmeye devam etmektedir. Bu sene alımların ne zaman yapılacağı merak ile beklenirken sonunda müjdeli haber geldi.

Geçtiğimiz gün Diyanet İşleri Başkanlığı tarafından hazırlanan ve Devlet Personel Başkanlığı tarafından kamuoyuna duyurulan ilan ile Diyanet İşleri Başkanlığının kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 415 sözleşmeli imam - hatip personeli alımı yapacağı öğrenildi. Peki kimler müracaat edebilir. Şartlar ve detaylar nedir?

ARANAN ŞARTLAR

Bunda göre Diyanet İşleri Başkanlığının 415 kişilik sözleşmeli imam hatip personeli alımına başvuru yapacak olan adayların başvuru yapmak için ilgili lise, önlisans ve lisans bölümlerinden mezun olması gerekmektedir. Yine adayın 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48 inci maddesinin (A) fıkrasının 4, 5, 6, 7 ve 8 inci bentlerinde belirtilen şartları taşımak, Diyanet İşleri Başkanlığı Atama ve Yer Değiştirme Yönetmeliğinde yer alan ortak nitelik şartını taşıması da gerekmektedir.

BAŞVURULAR

Lise, önlisans ve lisans mezunu adayların sözleşmeli imam hatip personeli alımına başvuru yapmak için öncelikle Kamu Personeli Seçme Sınavına girmesi gerekmekte ve toplam da 50 ve üzeri puan almış olması gerekmektedir. Başvurular yarın başlıyor ve 28 Nisan 2017 tarihi itibari ile sona erecek. Daha detaylı bilgi almak için adayların aşağıda ki linki takip etmesi gerekiyor.

İLAN, BAŞVURU VE DETAYLAR İÇİN TIKLAYINIZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Dilek gunay
Dilek gunay - 2 yıl Önce

Ihl mezunuyum anaokulu ve diyanet kapsaminda ofis elemani olabilirim