Diyanet İşleri Başkanlığı 340 Kişiyi Kadroya Alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı memur personel alımı yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bulunan 340 kişilik baş kadrolara atama yapacak. Sizde Diyanet İşleri Başkanlığı ailesine katılmak için haberimizin devamını inceleyiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı 340 Kişiyi Kadroya Alacak

Diyanet İşleri Başkanlığı memur personel alımı yapacak. Diyanet İşleri Başkanlığı bünyesinde bulunan 340 kişilik baş kadrolara atama yapacak. Sizde Diyanet İşleri Başkanlığı ailesine katılmak için haberimizin devamını inceleyiniz.

Diyanet İşleri Başkanlığı yapmış olduğu duyuruya göre taşra teşkilatında münhal bulunan boş kadrolara toplamda 340 İmam Hatip alacak. Atanaması yapılacak olan kişilerin 2014 yılı KPSS puanı esas alınarak kadroya ataması yapılacaktır.Diyanet İşleri Başkanlığı yapacağı sözlü sınava boşta bulunan kadro sayısının 3 katı kişiyi alacak ve sonuçlara göre en iyi olan 340 kişiyi kadroya dahil edecek. Aşağıda verdiğimiz kadro sayılarını, başvuru şartlarını ve başvuru bilgilerini inceleyerek daha ayrıntılı bilgi sahibi olabilirsiniz.

KADROLAR:

Aşağıda verilmşi olan kadrolar KPSS Mezuniyet durumuna göredir.
-İlahiyat Fakültesi + Hafız : 10 kişi
-İlahiyat Fakültesi : 80 kişi
-İlahiyat Ön Lisans + Diğer Lisans + Hafız : 5 kişi
-İlahiyat Ön Lisans + Diğer Lisans : 20 kişi
-İlahiyat Ön Lisans + Hafız : 60 kişi
-İlahiyat Ön Lisans : 30 kişi
-İ.H.L + Diğer Lisans + Hafız : 15 kişi
-İ.H.L + Diğer Lisans : 10 kişi

-İ.H.L + Diğer Ön Lisans + Hafız : 5 kişi:
-İ.H.L + Diğer Ön Lisans : 10 kişi
-İ.H.L + Hafız : 60 kişi
-İ.H.L : 35 kişi
Olmak üzere toplamda 340 kişi kadroya alınacaktır. Alınacak olan İmam Hatiplerin Derecesi 8. ve 12. dereceden olacaktır.

GENEL ŞARTLAR:

- 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesinde yer alan A bendinde belirtilen şartları taşıyan adaylar,
- İmam Hatiplik yapmabilmek için herhangi bir engeli bulunmayan adaylar,
- İmam Hatip lise mezunu veya üstü dini Öğrenim düzeyinde eğitime sahip olan adaylar,
- Diyanet İşleri Başkanlığı Atamam ve Yerdeğiştirme Yönetmenliğinde verilen 5. maddedeki B bendininde bulunan ORtak Nitelikleri taşıyan adaylar,
- Lisans mezunları için 2014 yılı KPSS (B) grubu KPSSP-124, Ön Lisans mezunları için KPSSP-123 ve Ortaöğretim mezunları için KPSSP-122 puan türünden en az 60 (altmış) puan almış olmak,

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 10 Kasım 2015 tarihi ile 20 Kasım 2015 tarihleri arasında saat 16:30 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular,www.diyanet.gov.tr internet sitesindeki (https://ikys.diyanet.gov.tr/ikys/sinav/kurumdisi) adresi üzerinden e-Başvuru programı aracılığı ile sınav için e-Başvuru formunu kendileri doldurduktan sonra istenen belgelerle birlikte herhangi bir İl Müftülüğüne şahsen müracaat edeceklerdir. Adaylardan istenen belgeleri getirmeleri halinde, yurtdışından sınava müracaat edecek adaylar adına üçüncü şahıslar müracaat işlemini yapabileceklerdir.

Güncelleme Tarihi: 04 Mart 2020, 21:18

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE