Devlet Su İşleri 175 Memur Alım ilanı İçin Son Başvurular Alınıyor!

Devlet Su İşleri geçtiğimiz haftalarda alım duyurusu yapmıştı. Duyuruya göre kadroya 175 Memur Personel alınacak. Peki başvurular ne zaman sona erecek ? hangi pozisyon ve şartlarda alınacak ? Hepsi haberimizde.

Devlet Su İşleri 175 Memur Alım ilanı İçin Son Başvurular Alınıyor!
Devlet Su İşleri 11 Ekim 2016 tarihinde Alım duyurusu yayımlamıştır. Yapılan duyuruya göre kadrolar toplamda 175 olmak üzere farklı kadrolarda ve farklı bölgelerde alım yapılacak. Alımlar ÖSYM nin düzenlediği 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türüne göre en az 70 puan almış olmak ve Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün yapacağı uygulamalı sınav neticesine göre belirlenecektir. Başvurular 13 Ekim 2016 saat 15:00 da başlamıştı, Ancak başvuruda bulunacak olan adaylar için son başvurulara gelindi. Son başvurular 23 Ekim 2016 saat 24:00 a kadar alınacak. Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğünün 175 kişilik alım yapacağı haberini biraz hatırlatırsak;

KADROLAR:

Elektrik - Elektornik Mühendisi : 3 
Harita Mühendisliği veya Jeodezi ve Fotogrametri Mühendisliği veya Geomatik Mühendisliği : 28
Jeoloji Mühendisliği veya Hidrojeoloji Mühendisliği : 8
Çevre Mühendisliği : 4
Maden Mühendisliği :3
Makina Mühendisliği : 9
Ziraat Mühendisliği veya Biyosistem Mühendisliği : 19
Metereloji Mühendisliği :2
Kimya Mühendisliği : 2
Metalürji ve Malzeme Mühendisliği veya Metalürji Mühendisliği veya Malzeme Mühendisliği veya Malzeme Bilimi ve Mühendisliği : 1
Su Ürünleri Mühendisliği : 1
İnşaat Mühendisliği : 95

Önemli Not: Alımı yapılacak boş kadroların alım bölgeleri kadroya göre farklılık göstermektedir. Alınacak Mühendislerin hangi bölgele alımı yapılacağı konusunda ayrıntılı bilgi için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz. Ayrıca İlanın tam metninde sınav bilgilerine ve başvuru sırasında istenilen bilgilerede ulaşabilirsiniz.

ARANAN ŞARTLAR:
  • 657 Sayılı Devlet Memurları Kanunun 48. maddesindeki belirtilen şartları taşıyan adaylar,
  • Türkiyenin her yerinde görev yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir sağlık durumu olmayan adaylar,
  • Yukarıdaki kadroların ilgili bölümlerinden Mezun olan adaylar,
  • 2016 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından KPSSP3 puan türünden en az 70 puana sahip olan adaylar,
BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 13 Ekim 2015 Saat 15:00 ve 23 Ekim 2016 tarihi Saat 24:00 a kadar başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvurular, elektronik ortamda //personelalimi.dsi.gov.tr adresinde yer alan Devlet Su İşleri Genel Müdürlüğü Sınav Başvuru Formu’ nun doldurulması suretiyle yapılacaktır. Uygulamalı sınava girmeye hak kazanan adaylar başvuru formunu imzalı olarak Genel Müdürlüğe göndereceklerinden bir çıktı alınması zorunludur.

YORUM EKLE