Cumhurbaşkanı Müjdeledi! 7 Bin Bekçi Daha Alınacak Hangi İllerde Alım Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, 6 farklı ilde 7 bin bekçi alımı talimatını verdi. Peki hangi illerde ne zaman alımlar yapılacak.

Cumhurbaşkanı Müjdeledi! 7 Bin Bekçi Daha Alınacak Hangi İllerde Alım Yapılacak
Geçtiğimiz günlerde Devlet Personel Başkanlığı aracılığı ile yayımlanan ilanda İstanbul Valiliği ve Kaymakamlıkları için toplam 700 bekçi alımı yapılacağı belirtilmiş ve başvurular 25 Şubat'ta sona ermişti. Binlerce adayın yoğun rağbet gösterdiği bekçi alımlarında bir müjdeli haber daha geldi.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan yaptığı açıklamasında 6 farklı il için 7 bin bekçi alımı talimatını verdi. Buna göre Türkiye geneli 6 farklı il için daha toplam 7 bin bekçi alımı yapılacak. Peki hangi iller için alımlar  yapılacak? Alımların ne zaman yapılacağına dair bir bilgi var mı?

Hangi İller İçin Alım Yapılacak

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan 6 farklı ide 7 bin bekçi alımını müjdeledi. Peki hangi illerde alımlar yapılacak?

7 bin bekçi alımı ilk olarak İstanbul, Ankara, Mersin, Adana, Gaziantep ve Hatay şehirlerinde başlayacak ve daha sonra yurt geneline yayılması bekleniyor. Şu anda kamu da 5 bin 392 bekçi olduğu öğrenildi.

Mart Ayında Atamalar Başlayabilir

Yukarıda ki illerden farklı olmak üzere Mart 2017'de Diyarbakır, Hakkari, Mardin, Şanlıurfa ve Şırnak illeri için bekçi alımı atamaları da başlayabilir. Henüz bu alımlar için kimlerin başvuru yapabileceği bilinmiyor.

İstanbul için 700 bekçi alımında lise mezunu, İstanbul'da en az 1 yıl ikamet şartı ve askerlik yapma vb. gibi şartlar aranmaktaydı. Alım ilanları yayımlanınca sizleri bilgilendireceğiz.
YORUM EKLE
YORUMLAR
mustafa şahin
mustafa şahin - 4 yıl Önce

Sayın cumhurbaşkanım bekçi alımında ikametgah şartı kaldırılsın.Ben işsiz bir vatandaşım,vatanımı koumak ve devletime hizmet etmek istiyorum AKP hükümetine güveniyoruz.Sizde bize güvenin ve benim gibi bu işe ihtiyacı olanları alın.Saygılarımı sunarım...

Sessiz gece
Sessiz gece - 4 yıl Önce

umarım Diyarbakır da alım olur ve şartlar uyar bizde baş vurabilelim işsizlik almış başını gidiyor bu uygulama güzel oldu sayın cumhurbaşkanına teşekürlerimi sunarım...

Murat bircan
Murat bircan - 4 yıl Önce

Allah aşkına yaş sınırını kaldırın kpss ye görebildik işe alımlarda ise yaş mağduru olmaya devam ediyoruz.lütfen yaş sınırını kaldırın.

yusuf
yusuf - 4 yıl Önce

Evet kalksin oturma sarti o kadar issiz olan kardeslerimiz var ki artik devletimizin daha cok istohdam imkani yapmasi lazim

hasan özkök
hasan özkök - 4 yıl Önce

ikamet kah sorun oluyor eğer türksek bu vatanda bizimse yurdumun her yerinde görev yapmalıyız yetkililerimizden rıca ediyoruz

Mesut Yılmaz
Mesut Yılmaz - 4 yıl Önce

Sayin cumhurbaşkanim geçen sene gibi ilk okul ve dengi olsun alımlar vatanina sadık olupta issiz gezen bir sürü ilk okul mezunu insanlar var saygilar dilerim..

can can
can can - 4 yıl Önce

bari bekçilikte yaş şartı 35 olsun.emeklilik 60. 30 dan sonra bu adam 60 yaşına kadar ne yapcak tezattttt

cemal
cemal - 4 yıl Önce

Baş vuru ne zaman başlıyor acaba....