Cumhurbaşkanı Erdoğan Görevine İade Edilen Memur Sayısını Açıkladı!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan görevinden uzaklaştırılan ve yapılan soruşturulan ardından tekrar görevine iade edilen memur sayısını açıkladı. KHK kararları ile toplam kaç memur tekrar görevine başladı?

Cumhurbaşkanı Erdoğan Görevine İade Edilen Memur Sayısını Açıkladı!

Ülkemizde bilindiği üzere 15 Temmuz 2016 tarihinde FETÖ'nün askeri darbe girişiminin ardından Olağanüstü Hal (OHAL) ilan edildi ve hızlı, hızlı Kanun Hükmünde Kararnamelerin kamuoyuna sunulması ile Türkiye geneli yüz binlerce memur ve personel görevinden uzaklaştırıldı.

FETÖ ile bağlantısı bulunan ve çeşitli olaylarda parmağı bulunan kişiler mahkeme kararı ile tutuklandı. Buna göre açıklanan sayılarda yurt geneli on binlerce kişinin açığa a lındığı ve yüz binlerce kişinin görevinden uzaklaştırıldığı belirtilirken bugün Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tekrar görevine iade edilen memur ve personel sayısını da açıkladı.

38 BİN KİŞİ GÖREVE BAŞLADI!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, Yunanistan'da yayımlanmakta olan bir gazeteye verdiği demeçte ülkemizde görevinden uzaklaştırılıp, incelemelerin ardından suçu bulunmayan 38 bin kamu görevlisinin yeniden görevine iade edildiği ve çalışmaya başladığını ifade etti.

Türkiye'de tutuklu gazeteci sayısının kaç olduğuna ilişkin açıklama yapan Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan, ülkemizde tutuklu gazetecinin hiç bulunmadığı ve çeşitli olaylara karıştırılarak adaletin önünde suçlu bulunan ve tutuklanan kişilerin gazeteci sayılmadığını belirtti. 

Buna göre görevinden uzaklaştırıldıktan sonra yapılan soruşturmaların ardından tekrar kamu görevine kaç kişinini iade edildiği öğrenilmiş oldu.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE