CTE 3 Bin 721 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başladı

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü sözleşmeli personel alımı başvuruları başladı. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesinin personel ihtiyacını karşılamak üzere toplamda 3 bin 721 sözleşmeli personel alacak.

CTE 3 Bin 721 Sözleşmeli Personel Alımı Başvuruları Başladı
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü geçen ay yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesindeki personel ihtiyacını karşılamak üzere sözleşmeli olarak,  3.258 infaz ve koruma memuru, 201 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), 63 diğer sağlık personeli (sağlık memuru), 49 teknisyen, 121 destek personeli (şoför), 14 destek personeli (aşçı), 15 destek personeli (kaloriferci) olmak üzere 3.721 sözleşmeli personel alacaktır. Adayların başvuruda bulunabilmeleri için, Lisans Mezunları 2016 KPSS den ve Önlisans ve Ortaöğretim mezunlaı için ise 2014 yılı KPSS den en az 70 puan almış olmaları gerekmektedir. Başvuruda bulunacak adaylar için başvurular bu gün itibari ile başlamış olup 27 Eylül 2016 tarihine kadar devam edecektir. Adaylardan aranan diğer şartları hatırlayacak olursak;

GENEL ŞARTLAR:
  • Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olan adaylar,
  • Kamu haklarından mahrum bulunmayan adaylar,
  • Herhangi bir suçu olmayan adaylar,
  • Askerliğini bitirmiş veya askerlik ile ilgisi bulunmayan adaylar,
  • Yapılacak Güvenlik soruşturmasında olumlu sonuçlar verecek olan adaylar,
  • Adalet Bakanlığı Memur, Sınav-Atama ve Nakil Yönetmeliğinin 6-18/c maddesinde bulunan şartları taşıdığını Sağlık Bakanlığına bağlı tam teşekküllü Devlet hastanelerinden alacakları sağlık kurulu raporu ile belgelemek,
  • Giriş Sınavının yapılacağı tarihin son başvuru günü itibari ile 18 yaşını doldurmuş olan adaylar,
  • KPSS 2016, önlisans ve ortaöğretim için KPSS 2014) girerek en az 70 puan almış olan adaylar,
  • Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak,

BAŞVURULAR:

Başvuruda bulunacak olan adaylar, 19 Eylül 2016 tarihi ile 27 Eylül 2016 tarihleri arasında başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir. Başvuru için ve sınav ile ilgili daha ayrıntılı bilgi almak için Buraya Tıklayarak ilanın tam metnine ulaşabilirsiniz.
Güncelleme Tarihi: 18 Eylül 2016, 22:58

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE