CTE 2 Bin 954 Personel Alımı İçin Son Başvurular

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği gidermek için toplamda 2 bin 954 kişilik alım ilanı yayımladı. Başvurular sona eriyor, başvuruda bulunmak için ayrıntıları inceleyiniz.

CTE 2 Bin 954 Personel Alımı İçin Son Başvurular
Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü personel alımı yapıyor. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü bünyesindeki eksikliği gidermek için toplamda 2 bin 954 kişilik alım ilanı yayımladı. Başvurular sona eriyor, başvuruda bulunmak için ayrıntıları inceleyiniz.

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü geçtiğimiz günlerde yapmış olduğu duyuruya göre büyesine 2 bin 954 Sözleşmeli persoel alımı ilanı ile bir çok kişiyi sevindirdi. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü alacağı personellerden farklı pozisyon ve farklı nitelik arıyor. Adayların kadroya dahil olabilmeleri için Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün yapacağı sınava katalarak başarılı bir puan almaları şarttır. İlan 29 Mart'ta yayımlanmış olup başvuru tarihlerini ise 04 Nisan ile 15 Nisan 2016 tarihleri arasında belirlenmişti. Ancak başvurular sona ermekte ve başvuruda bulunacak olan adaylar bu fırsatı kaçırmamalı ve bir an önce başvuruda bulunmaları gerekmektedir. Aşağıdaki bilgiler ile daha ayrıntılı bilgi alabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü ilanında verilen bilgileri ve şartları hatırlayacak olursak;

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü 2 bin 954 kişilik kado için hangi şartları arıyor?
 • T.C Vatandaşı olan adaylar,
 • Kamu Haklarından mahrum bulunmayan adaylar, 
 • Askerlik ile herhangi bir ilgisi bulunmayan adaylar,
 • Güvenlik soruşturmasından olumlu sonuç verecek olan adaylar,
 • KPSS puanı en az 70 puan olan adaylar,
 • Yapılacak sınavın son başvuru tarihi olan 15 Nisan 2016 itibariyle 18 yaşını doldurmuş olmak; Merkezî sınavın (KPSS-2014) yapıldığı yılın Ocak ayının birinci günü itibariyle; infaz ve koruma memurları için 30 yaşını bitirmemiş olmak(01 Ocak 1984 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.); teknisyen, büro personeli (ceza infaz kurumu katibi), diğer sağlık personeli (sağlık memuru), destek personeli (aşçı, kaloriferci, şoför) için ise 35 yaşını bitirmemiş olmak (01 Ocak 1979 ve sonrası doğumlu olanlar sınava müracaat edebilecektir.)
 • Hizmet göreceği sınıfla ilgili özel kanun veya diğer mevzuatta aranan şartları taşımak.

Alınacak Personeller Hangi Kadrolara Yerleşecek ?
 • 144 büro personeli (ceza infaz kurumu katibi),
 • 95 diğer sağlık personeli (sağlık memuru),
 • 56 teknisyen,
 • 155 destek personeli (şoför),
 • 26 destek personeli (aşçı),
 • 24 destek personeli (kaloriferci),
 • 2.454 infaz ve koruma memuru,
Olmak üzere toplamda 2 bin 954 kişi alınacak.

Nasıl Başvuru Yapabilirim ?

Başvuruda bulunacak olan adaylar en geç 15 Nisan 2016 tarihine kadar başvuruda bulunmaları gerekmektedir. İlanın Hakkında daha fazla bilgi almak için ise Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü Sözleşmeli 2 Bin 954 Personel Alacak adlı yazımızı inceleyebilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ferhat Özkan
Ferhat Özkan - 4 yıl Önce

Kpss olmadan olmuyormu..öbür bilgilerin hepsi mevcut bende.. ve bu işi laiyiyle yaparım soforluk uzmanlık alanim

Cihan Yorulmaz kps ye giremedim
Cihan Yorulmaz kps ye giremedim - 4 yıl Önce

Bankacilik ve sigortacilik bölümü mezunuyum uygun pozisyonda işe girmek istiyorum yardimci olursaniz sevinirim