Çiftçilerin kredi borcuna yeni düzenleme geliyor!

Çiftçilerin kredi borçları ile ilgili önemli bir açıklama Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak’tan geldi. İşte detaylar.

Çiftçilerin kredi borcuna yeni düzenleme geliyor!

Hazine ve Maliye Bakanı Berat Albayrak sosyal medya üzerinden yeni bir açıklama yaptı. Açıklamasında çiftçilerin kredi borçlarına yönelik yeni bir düzenlemenin müjdesini veren Bakan Albayrak, çiftçilerin kredi borçlarının 6 ay ertelenebileceğini açıkladı.

Faizsiz 6 ay erteleme imkanı

Açıklamalara göre çiftçiler, mevcut kredi borçlarını herhangi bir ek faiz ödemeksizin 6 ay erteleyebilecek. Mayıs ve Haziran ayındaki borçları takiben yapılabilecek erteleme işlemleri için Bakan Albayrak şöyle dedi; "Mayıs ve Haziran aylarında vadesi gelecek Hazine destekli kredi geri ödemelerini faizsiz olarak 6 ay erteliyoruz. Böylelikle çiftçimize, yaklaşık 6 milyar TL’lik kredi borcunu öteleme imkânı sunuyoruz. Çiftçimize hayırlı olsun. Son 18 yıldır çiftçimizin hep yanında durduk, alnının terini karşılıksız bırakmamak için elimizden geldiğince imkanlarımızı seferber ettik. Bugün geldiğimiz noktada, COVID-19 ile ilgili son gelişmelerden etkilenen çiftçimizin-tarımsal üreticimizin yine yanındayız.”

Güncelleme Tarihi: 29 Nisan 2020, 07:03

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE