Çarşı ve Mahalle Bekçisi Fiziki Yeterlilik Parkuru Detayları

Çarşı ve Mahalle Bekçisi parkurunun püf noktaları nelerdir, bekçi fiziki yeterlilik parkuru var mı ve varsa nelerin yapılması gerekmektedir?

Çarşı ve Mahalle Bekçisi Fiziki Yeterlilik Parkuru Detayları

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan çarşı ve mahalle bekçisi alımları hızla devam etmekteyken bu senede en az 10 bin civarı bekçi alıının yapılması ön görülmektedir. Bekçi olmak isteyen ve bekçi olan adayları merak eden pek çok kişinin merak ettiği ilk sorulardan bir tanesi bekçi alımlarında parkur şartının olup olmadığı ve fiziki yeterlilik parkuru varsa adayarın hangi aşamaları tamamlaması gerekiyor. Bekçi parkuru hakkında İşin Olsa ekibi olarak sizlere detaylı bilgileri veriyoruz.

BEKÇİ PARKURU DETAYLARI

Çarşı ve mahalle bekçisi alımlarında adaylar tıpkı polis alımı gibi parkura tabii tutulmaktadır. Peki parkurda adaylar hangi engeller ile karşı karşıya kalıyor. İlk olarak aday çıkış yapıyor ve düz 5 metre sonunda jimnastik tahtası üzerinde 5 adet sıçrama hareketi yapıyor daha sonra 3 metre daha koşan aday 6 adet lastiğin içerisinden geçerek 3,5 metre boş koşudan sonra 12 metrelik koşu alanında 15 kg yük ile koşu yapıyor. Bu engelin ardından aday 4,5 metre boş koşu yapıyor ve sağlık koşusu alanında 5 metre aday yine koşu yapmaya devam ediyor. 4,5 metre yine boş koş yapan bekçi adayı takla hareketi yapmadan son dönüş alanından 2 metre daha koşmakta ve gelen engelden takla atarak geçmektedir. Bu alanın ardından 6,5 metre slolom koşu yapan adaylar son engel olan 6 metrelik alttan ev üstten geçme hareketini yaptıktan sonra 5,5 metre daha düz koşu yapmakta ve fotosellerin arasından geçtiği anda parkuru tamamlamaktadır. Parkurun dedtaylar resim olarak aşağıya eklenmiştir.

BEKÇİ ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:42
YORUM EKLE