Çalışma ve Aile Bakanından Personel Alımı Açıklaması!

Yeni Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk merakla beklenen ASDEP alımlarını açıkladı. Peki kaç kişi alınacak? Açıklamaların detaylarında neler vardı? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Çalışma ve Aile Bakanından Personel Alımı Açıklaması!

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan tarafından açıklanan yeni kabinede Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı olarak Zehra Zümrüt Selçuk seçildi. Zehra Zümrüt Selçuk göreve geldikten sonra bakanlıktan personel alımı bekleyen adayları heyecanlandıracak açıklamalarda bulundu.kendisine ait sosyal medya hesabından yapmış olduğu açıklamasında ASDEP alımlarıyla ilgili planlamalara dair bilgileri adaylar ile paylaştı. Peki açıklamaların detaylarında neler vardı?

İŞTE DETAYLAR

Çalışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk sosyal medya hesabı üzerinden yapmış olduğu açıklamalar ile 3 bin ASDEP personelinin alımlarının olacağını duyurdu. alışma, Sosyal Hizmetler ve Aile Bakanı Zehra Zümrüt Selçuk açıklamalarına şu şekilde devam etti: Yoksulluğu yok etmeye kararlı olduklarını, Sosyal politikalarda adeta sessiz bir devrim gerçekleştirdiklerini, son 10 yılda yoksulluğu en fazla azaltan ülke olduklarını, Dünya Bankası'nın geçtiğimiz sene yayımladığı raporda son 10 yılda yoksulluğu en fazla azaltan ülkenin Türkiye olduğunu, insanlara iş ortamları sağladıklarını, son 12 yılda yaklaşık 8 milyona yakın insana iş imkanı sunulduğunu, kadın istihdamına özellikle önem veren bir Hükümet olduğunu, 2018 yılında 3 bin Aile Sosyal Destek Programı (ASDEP) personelini istihdam etmeyi planladıklarını ve en kısa süre içerisinde alımları yapacaklarını açıkladı.

YORUM EKLE