Bilmeyen Adaylar İçin! Önlisans Mezunlarına POMEM Başvuru Kapısı Açıldı!

Önlisans mezunu adaylar POMEM'e artık başvuru yapabiliyor. POMEM kapısı açıldı bilmeyen adaylar için İşin Olsa ekibi olarak tekrar duyuru yapıyoruz.

Bilmeyen Adaylar İçin! Önlisans Mezunlarına POMEM Başvuru Kapısı Açıldı!

Emniyet Genel Müdürlüğünün ihtiyaçları için her sene on binlerce polis alımı gerçekleştirilmektedir. Bilindiği üzere polis alımlarının genel olarak büyük bir bölümü Polis Meslek Eğitim Merkezi (POMEM) kapsamında yapılmaktadır. POMEM'e bundan önce sadece üniversitelerin 4 yıllık fakültelerinden mezun lisans bölümü mezunu adaylar başvuru yapabilmekteydi.

Ancak ön lisans mezunu adayların yoğun rağbet göstermesi ve lisans mezunu adayların başvuru sayısını azaltmasından sonra devreye İçişleri Bakanı Süleyman Soylu girdi ve gerekli talimatları verdiğini söyledi. Bu açıklamadan sonra ön lisans mezunu adaylar için müjdeli haber verildi.

ÖNLİSANS MEZUNLARI POMEM'E BAŞVURABİLİR Mİ?

POMEM'e bundan önce sadece lisans mezunu adaylar başvuru yapabilmekteydi ancak geçtiğimiz yaz aylarında yeni bir duyuru yapıldı ve önlisans mezunlarının da POMEM'e başvuru yapabileceği belirtildi. Buna göre ön lisans mezunları için POMEM kapısı açıldı. Ancak belirli şartlar altında alımlar yapılıyor.

POMEM ALIM DETAYLARI

POMEM'e yine lisans mezunları da başvurabiliyor ek olarak bu alımlara ön lisans için de kadro verilecek. Buna göre POMEM'e öğrenci alımlarında yayımlanan ilanda ki öğrenci sayısının %20'si önlisans mezunu ve kalan %80'i lisans mezunu olacak. İlanlar yayımlandığında yine konu hakkında bilgi edinebilirsiniz.

Güncelleme Tarihi: 14 Ekim 2018, 09:05

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Sakarya
Sakarya - 2 yıl Önce

Kpss şartı olucak mı ya

Burak
Burak - 2 yıl Önce

Zeynep niye KPSS şartı oluyor arkadaşım? Lise mezunları gayet de koşulsuz şartsız dünya kadar yerlere girdi.biz de koşul şart istemiyoruz

Zeynep
Zeynep - 2 yıl Önce

Lütfen önlisans mezunları da alımını fazlalaştırın KPSS şartı 60 olsun lise mezunlarına bile bizden çok alım alıyor

Cigdem
Cigdem - 2 yıl Önce

Lütfen ön lisans mezunlarınada kpss 60 olsun bunu dikkate alın birçok 60 alan var onlarada şans tanıyın

Ömer seyfi
Ömer seyfi - 2 yıl Önce

Arkadaslar burada sızlanmayla bir hak elde edemeyiz.. Yaş sınırının esnetilmesi kpss şartının kaldırılması gibi taleplerimizi dile getirecegimiz yer bu tarz siteler olmamalı.. Herkesin elinde android telefon var.. Bir grup oluşturulacak Zahmet edip 100/200 kişi bir araya gelip Cumhurbaikanımızdan rica etmeliyiz..
Ekmeğim için ben varım diyen whatsap grubuna gelsin 05061725292