BESYO Mezunlarına Müjde! Artık O İlanlara Başvurabilecekler

Yüksek Öğretim Kurumundan bir son dakika kararı geldi ve YÖK'ün verdiği kararla birlikte BESYO'dan mezun olan kişiler de artık o ilanlara başvuruda bulunabilecek. Peki o ilanlar hangi ilanlar? Hangi şartlar aranıyor? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

BESYO Mezunlarına Müjde! Artık O İlanlara Başvurabilecekler

Yüksek Öğretim Kurumundan Beden Eğitimi ve Spor Yüksek Okulunda okuyanlar için denklik kararı geldi. Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği şartlı ilanlara Beden Eğitimi ve Spor ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi Yüksek Lisans mezunlarının da sağladığına Yüksek Öğretim Kurumu tarafından karar verildi. Peki açıklamanın devamında hangi detaylara yer verildi?

İŞTE YÖK'ÜN AÇIKLAMALARI

Bolu İdari Mahkemesi tarafından verilen kararda Düzce Üniversitesi Akademik personel alım ilanında Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü için Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği Bölümü lisans Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında yüksek lisans eğitimi yapmış olmak şartının dava edilmesi üzerine mahkeme şu karara vardı: Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği programı nedeniyle akademik personel alım ilanında, Beden Eğitimi ve Spor Öğretmenliği alanında yüksek lisans eğitimi yapmış olmak şartlı ilana: Beden Eğitimi ve Spor Ana bilim Dalı ile Beden Eğitimi ve Spor Öğretimi ana bilim dalı yüksek lisans programı mezunu her iki adayın da ilan şartını karşıladığına karar verdiğini açıkladı.

Güncelleme Tarihi: 19 Şubat 2019, 07:23
YORUM EKLE