Bekçilerin Ekip Arabası Var Mı?

Çarşı ve mahalle bekçilerinin görevli bulundukları bölgeler de devriye görevi atabilmeleri için tahsis edilmiş ekip arabası var mı?

Bekçilerin Ekip Arabası Var Mı?

İçişleri Bakanlığı bünyesinde görev yapmakta olan çarşı ve mahalle bekçileri Türkiye'nin dört bir yanında hem gündüzleri hem geceleri görev yapmakta olup yaz aylarının sıcağından ve kış aylarının soğuğundan etkilenmeden asayiş uygulamaları yapmaya devam etmektedir. Peki bekçilere tahsis edilen her hangi bir ekip arabası var mı, bekçiler görevli bulundukları mahallelerde ya da çarşılarda nasıl devriye görevi atmaktadır. Bekçi olmak isteyen adaylarımız ve bekçileri merak eden ziyaretçilerimiz için bekçilerin ekip arabaları hakkında sizlere bilgi veriyoruz.

BEKÇİLERİN ŞU ANDA ARABASI YOK

Çarşı ve mahalle bekçilerine şu an için İçişleri Bakanlığından tahsis edilmiş her hangi bir ekip arabası bulunmamaktadır. Görevli bulundukları karakoldan polis araçları ile ilgili mahalleye ya da çarşılara bırakılmakta olan bekçiler ile toplu taşıma araçları ya da şahsi araçları ile görevlli yerlerine intikal edebilmektedir. İlgili bölgeye gelen çarşı ve mahalle bekçileri sorumlu oldukları alanda yaya şekilde asayiş uygulaması yapmaktadır. Türkiye geneli 20 bin çarşı ve mahalle bekçisi bulunmakta olup bu sayının artmasından sonra Emniyet Genel Müdürlüğü ya da Jandarma Genel Komutanlığı otoparklarından bekletilmek üzere bekçilere tahsis edilmiş ekip araçlarının alınacağı tahmin edilmektedir. Ancak bekçilerin asayiş uygulamalarını bu araçlar ile değil yine yaya olarak gerçekleştireceği ön görülmektedir.

BEKÇİ ALIMI VE HABERLERİNİ BU SAYFALARDAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

İnstagram Hesabımız İçin Buraya Tıklayınız.

Facebook Grubumuz İçin Buraya Tıklayınız.

Twitter Hesabımızı Takip Etmek İçin Buraya Tıklayınız

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Şubat 2019, 10:50
YORUM EKLE