Bekçi Maaşları ve Bekçi Çalışma Saatleri Nedir? 8 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

Geçtiğimiz günlerde duyurulan 8 bin bekçi alımına başvuru yapıp göreve alınan bekçi adayları, günde kaç saat çalışıyorlar? Merak edilen bekçi maşaları ve bekçi çalışma saatleri konusundaki tüm detaylara ve bekçi alımı sürecine değiniyoruz.

Bekçi Maaşları ve Bekçi Çalışma Saatleri Nedir? 8 Bin Bekçi Alımı Yapılacak

İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklamada, Mart ayı itibariyle 8 bin bekçi alımı yapılacağı aktarıldı. Bu alımlarda, bekçilerin görev aldıkları günden bu yana, elde edilen kazanımlara da dikkat çeken Süleyman Soylu, bazı illere torpil geçileceğini ifade ederek; ihtiyaçtan söz konusu alımların bu illerde daha fazla yapılacağına yer verdi. İkamet şartı ve en az lise mezunu olmak koşuluyla geçtiğimiz aylarda yapılan bekçi alımları gibi, bu alım sürecinde de bazı adayların şartların değiştirilmesi konusunda talepleri bulunuyor. Bu adaylar sosyal medyadan seslerini duyurmaya çalışıyorlar. İlgi gören ilanlardan olan bekçi kadrosu için yapılacak bekçi alımı adaylara ne zaman ulaştırılacak, ilan ne zaman yayımlanacak net bir tarih bilinmiyor ancak Mart ayı ifadesi bulunuyor. Buradan hareketle merak edilen diğer konulardan olan bekçi maaşları ve bekçi çalışma saatleri sorularına yanıt vermeye çalışalım.

Kamuda görevli bekçiler, vardiyalı sistemde görev almaktadırlar. Bekçiler genellikle akşam saat 8 den sabah gün ışıyana kadar görev alıyorlar ve bir gün dinlendiriliyorlar. Bekçiler, görev aldıkları mahallelerde ve noktalarda, güvenliği sağlayarak, tehlikeli kişi veya kişilere karşın güven unsuru oluşturuyor, önleyici ve caydırıcı olarak etkin rol oynuyorlar. Yayımlanacak 8 bin bekçi alımı süreci için ise merak edilen bir diğer konu olan bekçi maaşları konusunda 2450-2850 TL aralığında bekçi maaşları bulunduğunu söylemek isteriz. Bekçiler, evli olup olmadıkları, çocuk durumları ve eş durumları gibi faktörler üzerinden maaşlarında artış yaşayabiliyorlar. Bekçi alımıyla alakalı mutlaka okumanız gereken diğer bilgilendirmelere aşağıdan erişim sağlayabilirsiniz. Tüm gelişmeleri kaçırmamak için mobil uygulamalarımızı indirmeyi unutmayınız.

iOS> Tıklayınız

Android> Tıklayınız

Instagram' da takip etmek için tıklayınız.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Mehmet bozkurt
Mehmet bozkurt - 2 yıl Önce

Arkadaslar ak partide adamin varsa ilce baskani il baskani vesayre ise girersiniz benim ofurdugum ilcede ispadta egirdire almislar hep ak partili gencler gir.is bizim alimdan haberimiz bile olmadi yazik valla

ercan
ercan - 2 yıl Önce

bekçi maaşları en az 3500 TL admin . Öğrenim durumuna göre ücret değişiyor