Bekçi Alımı Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler Bekçi Olabilir! Aranacak Şartlar ve Nitelikler

İl Valilikleri tarafından duyurulan ilanlar doğrultusunda bekçi alımları yapılmaktadır. Peki bekçi alımı başvuru şartları ve nitelikleri nelerdir, kimler bekçi olabilir.

Bekçi Alımı Başvuru Şartları Nelerdir? Kimler Bekçi Olabilir! Aranacak Şartlar ve Nitelikler

İl Valilikleri tarafından kamuoyuna aralıklarla bekçi alımı ilanları yayımlanmakta olup adaylar başvurularını gerçekleştirmekte ve tüm aşamaları geçtikten sonra sorumluluğu bulunduğu bölgede bekçi pozisyonunda istihdam etmektedir. Bekçilerin görevleri ve bekçilerin ne iş yaptığı hakkında bilgiyi buradaki haberden bulabilirsiniz.

Bekçi Görevleri ve Kıyafetleri Bu Haberimizde

2018 yılında da ortalama 7 bin 500 kişilik bekçi alımının yapılması beklenmektedir. Bilindiği üzere geçtiğimiz sene Kanun Hükmünde Kararnameler ile 14 bin 500 kişilik bekçi kadrosu ihdas edildi ve ortalama 7 bin kişilik bir bekçi alımı yapıldı. Geriye kalan 7 bin 500 kişilik bekçi alımının da en kısa sürede yapılmasını beklemekteyiz.

7 Bin 500 Bekçi Alımı Haberimiz Burada

BEKÇİ ALIMI BAŞVURU ŞARTLARI NELERDİR?

İl Valilikleri tarafından kamuoyuna duyurulan ilanlar da bilindiği üzere bekçi alımlarında aranmakta olan şartlar verilmektedir. Peki bekçi alımı başvuru şartları nelerdir, bekçi alımı aranacak nitelikler ve detayları nedir? En az lise mezunu veya dengi okul mezunu olan, Kamu haklarından mahrum bırakılmamış olan, Herhangi bir suç hükümlülüğü bulunmamak, Görevini yapmasına engel olabilecek herhangi bir sağlık problemi olmamak, En az 167 cm boyunda olmak, Herhangi bir hastalığa bağlı olmaksızın beden ve kitle indeksi 18 ile 27 arasında olmak, 657 sayılı devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşıyor olmak, Askerliğini yapmış olmak, 30 yaşından büyük olmamak ve Başvuruda bulunduğu il ve ilçe sınırları içerisinde ikamet ediyor olmak şartları aranmakta olup ikametgah ve askerlik şartının esnetilmesi talep edilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Eyup tasin
Eyup tasin - 5 yıl Önce

Diyarbakir bekci alimi olsun orta okul lutfen 0531 778 33 41

Ayşe Bilgin
Ayşe Bilgin - 5 yıl Önce

Diyarbakır bayan alımı olsun

Berül
Berül - 5 yıl Önce

Başvurular ne zaman baslıyor??

Ramazan
Ramazan - 5 yıl Önce

Diyarbakır’a bekçi alımı gelsin lütfen gerçekten çok ihtiyacımız var orta okul olsun lütfen teşekkür ederim saygılarım.

Zeki celik
Zeki celik - 5 yıl Önce

Şanli urfada alim varmi acaba

ömer
ömer - 5 yıl Önce

Adiyamanda da alım varmi

BAŞAK
BAŞAK - 5 yıl Önce

Diyarbakırda olsun artık çok bekledik

Elfin
Elfin - 5 yıl Önce

Su askerlik sarti esnetilsin lutfen ikametgah sartida