Başbakan Yıldırım Taşerona Kadro Müjdesi Verdi!

Başbakan Binali Yıldırım taşerona kadro ne zaman verilecek, taşerona devlet güvencesi hakkında müjdeli haberi verdi.

Başbakan Yıldırım Taşerona Kadro Müjdesi Verdi!

Ülkemizde istihdam etmek de olan bir milyona yakın taşeron işçi kadro alabilmek için hükümet ile uzun süredir görüşmelerine devam ediyor. Taşerona kadro konusu uzun yıllardır görüşülen ancak özellikle son iki yıldır sürekli gündemden düşmeyen konu başlıklarından bir tanesidir.

Taşeron işçilere devlet güvencesinin 2017 yılı sonuna kadar verileceği Bakanların ve Başbakan Binali Yıldırım'ın açıklaması ile öğrenilmiş oldu. Çalışmaların devam ettiği ve sona erdiğine dair bazı açıklamalar gelirken bugün Başbakan Binali Yıldırım çok önemli bir duyuru yaptı ve taşeron işçilere müjdeli haberi verdi.

O İŞ TAMAM!

Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama da ''O iş bitti tamam, eli kulağında. Bugün yarın devreye girecek. Yeni seneden itibaren artık bu taşeron mevzusu bitmiş oluyor.'' ifadelerine yer verdi. Peki taşeron işçilere kesin olarak ne zaman kadro verilecek veya devlet güvencesi sağlanacak.

GÜVENCE NE ZAMAN SAĞLANACAK

Taşeron işçilere kadro verilmesi yerine üçer yıllık sözleşmenin yapılması beklenmekte olup taşerona güvencenin sene sonuna kadar kesin olarak verilmesi beklenmektedir. Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan o iş tamam, bitti açıklaması milyonlarca taşeron işçiyi adet sevindirdi. Yakın zamanda taşeron işçilere yönelik yapılacak olan yasa hakkında da detaylı bir bilginin paylaşılması beklenmektedir.

TÜM DETAYLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

YORUM EKLE
YORUMLAR
SİVASLI
SİVASLI - 5 yıl Önce

SEN VER BİZ ÜNİVERSİTELİ İŞSİZLERDE SANA OY VERİRİZ 700 BİN OYA KARŞILIK 5 MİLLİYON OY GELİRSİN AKP GELİNCE KADROLU İŞE SOKUN ÖYLE OY VERECEM DİYECEM

xd
xd @SİVASLI - 5 yıl Önce

kesin verirsiniz

Machoss
Machoss @SİVASLI - 5 yıl Önce

işsizlik diye bir şey yok kardeşim işi begenmeyen okuyup kendini kitapta gördügü gibi bilgili sanan insanlar işsizim diyor aklını kullanan her türlü işi kapar kabul eder 4 yıllık 2 yıllık okusanda işsizim diyorsan sende sorun vardır 4 yıl okuyup bu işi yapmam derseniz böyle laf yaparsınız aglayın anca.

osmanlı
osmanlı - 5 yıl Önce

bekleyip göreceğiz bakalım

Acıların adamı yeah
Acıların adamı yeah - 5 yıl Önce

Doyamadık yalana, doyanlara doymanayanlara duyanlara duymayanlara benden bir,çubuk kadro acılı. Dombıracılarada köpüklü dombıra benden ;) hastasıyız reis şifamız nerde sendika nerde eylem nerde nerde bu bu taşeronların aklı :D

Ghn
Ghn - 5 yıl Önce

Bende onları cennetle müjdeliyorum muhaha

Taşeron Medhi
Taşeron Medhi @Ghn - 5 yıl Önce

Hani onlar hep olmayacak şeyleri müjde diye veriyorlar ya .. çitaks aldın sen masajı ;)

Ekfm
Ekfm @Ghn - 5 yıl Önce

Sen kimsin de cennetle müjdeliyon bilader

Misafiriiı
Misafiriiı - 5 yıl Önce

Millet oyalansin o iş bitti bitmeden bitmez

Misafiriiı
Misafiriiı - 5 yıl Önce

Millet oyalansin o iş bitti bitmeden bitmez

Yalancı seven
Yalancı seven - 5 yıl Önce

İhaleye gireceğim. Hep böyle yapıp hazırlıksız bırakıyorsunuz..

İşsiz üniversiteli
İşsiz üniversiteli - 5 yıl Önce

Benim bu hükümetten de devletten de hiç bir umudum kalmadı yaşımız geldi geçiyor bizim suçumuz neydiki fetoculer yüzünden ortada kaldık neyse ver müziği...