Başbakan Yardımcısı 10 Bin İmam-Hatip Açığı Olduğunu Duyurdu!

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklama da 10 bin imam-hatip açığının olduğunu duyurdu.

Başbakan Yardımcısı 10 Bin İmam-Hatip Açığı Olduğunu Duyurdu!

Ülkemizde bilindiği üzere elde edilen finansmana göre cami inşaatlarına devam edilmekte ve imam-hatip personel istihdamı sağlanmaktadır. Cami görevlileri için İŞKUR aracılığı ile Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında geçici personel alımları gerçekleştirilmektedir. Bu alımlardan hariç olarak sözleşmeli imam-hatip ve kadrolu imam-hatip personeli alımları da gerçekleştirilmektedir.

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından imam-hatip açığı hakkında önemli bir açıklama yapıldı. Buna göre Türkiye geneli toplam 10 bin kişilik imam-hatip açığının olduğu duyuruldu. Peki hangi pozisyonlar için personel alımı yapılacağı ve imam-hatip açığı hakkında detaylar belli oldu mu?

10 BİN CİVARI AÇIK VAR

Başbakan Yardımcısı Bekir Bozdağ tarafından yapılan açıklama da Türkiye geneli geçici süreli olmak üzere imam-hatip cami görevlisi alımı yapıldığını söyledi. Aralıklı olarak vekil imam-hatip, sözleşmeli imam-hatip, kadrolu imam-hatip personelleri alımı yapılmaktadır.

Buna göre Türkiye geneli toplam 10 bin civarı imam-hatip açığı olduğu öğrenildi. Kaç kişilik alım yapılacak, imam-hatip personeli alımlarının ne zaman yapılacağı, yine İŞKUR Toplum Yararına Program (TYP) kapsamında geçici süreli personel alımlarının mı yapılacağı yoksa Kamu Personeli Seçme Sınavından alınan puanlar ile kadrolu alımları mı yapılacak bu konu hakkında net detaylar bilinmiyor.

TÜM KAMU HABERLERİNİ BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

Güncelleme Tarihi: 02 Kasım 2017, 16:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
Ghn
Ghn - 5 yıl Önce

O kadar dindar ülkedeyiz ki azan okumasını bilmeyen adam çıkıyor misyoner gibi insanlarını dinden döndürüyor kim dediyse ezan okumak şehit sevabıdır diye o yalancıdır zaten bu şefaat inancı olmasa zaten belki imana gelecek insanlar ama neyde kolay orda ümmet

Ghj
Ghj - 5 yıl Önce

Hala utanmadan İşkur üzerinden alım yapın Bravo siz bu işi çözdünüz hatta ögretmen polis hakim savcı da İşkur üzerinden alın daha verimli olurr