Bakan Müjdeledi! MEB Okullara 10 Bin Güvenlik Görevlisi Alınacak

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu müjde bir haber verdi. Buna göre MEB okulları için 10 bin güvenlik görevlisi alınacak.

Bakan Müjdeledi! MEB Okullara 10 Bin Güvenlik Görevlisi Alınacak

Milli Eğitim Bakanlığı bünyesinde bulunmakta olan okullarda bilindiği üzere çok sayıda öğretmen, hizmetli ve güvenlik görevlileri hizmet etmektedir. Genel olarak güvenlik görevlisi maaşı döner sermayeden karşılandığı için okullar çok fazla personel alımı gerçekleştirememektedir.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama ile güvenlik görevlisi alımı ilanı bekleyenlere müjdeli bir haber verildi. Buna göre toplam 10 bin kişilik personel alımı yapılacağı açıklandı. Peki güvenlik görevlisi alımları nasıl yapılacak ne zaman yapılacak.

BAKAN MÜJDEYİ VERDİ

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından yapılan açıklama da Milli Eğitim Bakanlığına bağlı okullarda görevlendirilmek üzere toplam 10 bin kişilik güvenlik görevlisi alımı yapılacağı belirtildi. Adayların güvenlik görevlisi belgesine sahip olması gerekiyor.

Alımların nasıl yapılacağına dair de bilgi veren Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu Milli Eğitim Bakanlığı okullarına 10 bin kişilik güvenlik görevlisi alımlarının İŞKUR toplum yararına çalışma programı TYP kapsamında yapılacağı açıklandı. Yani ilanlar İŞKUR üzerinden yayımlanacak ve adaylar başvurularını da illerinde bulunan İŞKUR'a giderek yapabilecektir.

Güvenlik görevlisi kadrosu için toplam 10 bin kişilik personel alımının en kısa süre içerisinde yapılması bekleniyor bu yüzden adayların İŞKUR ilanlarını takip etmesi gerekmektedir. Sitemiz aracılığı ile de sizlere bilgi vereceğiz.

TÜM İLANLARI BURADAN GÖREBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
murat
murat - 3 yıl Önce

peki daimi bu yoksa 9 aymi yani her sene degisecekmi kadro

Mehmet
Mehmet - 3 yıl Önce

İş kur typ alımlarının minimum 25 maksimum 40 olması lazım yaş hadinin ve iş kur typ alımları gelir testi yapılarak alım yapılmalı adam bağı bahçesi geliri var adam devlet desteği alıyor iş kurdan işe giriyor

Dilek
Dilek - 3 yıl Önce

Bu alımlar ne zaman olacak bayan alımlarıda olacakmı?

Hüseyin
Hüseyin - 3 yıl Önce

Özel güvenliğin daimi olması lazım,kadro tahsisi,adli arşivi temiz olması,tecrübe şartı,

Ceylan
Ceylan - 3 yıl Önce

Özel guvenlik ve koruma bölümünü Bitiren arkadaşlarımıza sesleniyorum bizler iki yıl boyunca üniversitede okuduk para harcadık geri ödemeli burs aldık borclandik dışarda sertifikalı alanlarla hiç bir farkımız olmaması ne kadar üzücü sesimizi duyuralım öncelik bize verilsin adalet yerini bulsun

ali
ali - 3 yıl Önce

2 yıllık özel güvenlik okuyanlardan alınması gerek biz boşamı okuduk okulunu ,

Maas ne kadar
Maas ne kadar - 3 yıl Önce

Maas ne kadar sürunuyok bu kulvarda

Cem
Cem - 3 yıl Önce

Mehmet sana katiliyorum