Bakan Müjdeledi! 4C'li Personeller 4B Kadrosuna Geçiyor!

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu 4C'li personellere müjdeli bir haber verdi ve 4C'li personellerin 4B kadrosuna geçeceğini müjdeledi.

Bakan Müjdeledi! 4C'li Personeller 4B Kadrosuna Geçiyor!

Ülkemizde farklı kurumlarda çok sayıda 4C'li personel bulunmaktadır. Bilindiği üzere 4C ile çalışmakta olan personellerde devletten güvence ve kadro talep etmektedir. Taşeron yasası hakkında gelişmeler devam ederken 4C ile çalışan personellerde seslerini duyurmaya çalışmaktaydı ve müjdeli haber beklenirken çok önemli bir gelişme yaşandı.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu tarafından bugün taşeron yasası hakkında önemli bir bildiri yayımlandı. Taşeron yasası hakkında açıklama yapılırken 4C'li personellere değinen bakan müjdeli bir haber verdi. Peki detaylar nedir?

4C PERSONELLERİ 4B OLACAK

Bilindiği üzere 4C personelleri özelleştirmeden gelen personellerdir. 4B personelleri ise sözleşmeli memur, sözleşmeli kamu personeli olarak bilinmektedir. 4B ve 4C ile çalışan kişiler arasında farklılıklar olduğundan dolayı 4C'li personeller uzun süredir 4B kadrosuna geçmek istemekteydi.

Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu müjdeyi verdi ve 4C ile çalışmakta olan personellerin 4B kadrosuna geçeceği belirtildi. Buna göre özelleştirmeden gelen personeller artık sözleşmeli personel olarak istihdam edilecek. Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Jülide Sarıeroğlu taşeron yasası hakkında çalışmalar yaparken 4C'li kardeşlerimizi de unutmadık ifadelerine yer verdi. Yakın zamanda yeni açıklamaların gelmesi bekleniyor.

TAŞERON YASASI TAMAMLANDI!

YORUM EKLE
YORUMLAR
4CLİ VEKİL İMAM VEKİL EBE VEKİL HEMŞİRELER NEDEN Y
4CLİ VEKİL İMAM VEKİL EBE VEKİL HEMŞİRELER NEDEN Y - 5 yıl Önce

Allah rızası için bu iktidarın bakan ve milletvekilleri cumhurbaşkanının etrafındaki danışmanlar böylesi bir bölücülük böylesi bir ayrışma böylesi bir parçalama yaparak nereye varmaya çalışıyor 4 ¥’i demek türkiye’de yani senin hükümetin himayesinde çalışan diyanette vekil imamlık yapan sağlık Bakanlığında vekil ebedeki hemşire olan budur köleler insan değil mi bu dörtgenler kadar geldiği zaman kapı dışına konuyor mu bu kişiler insan değil mi bu kişilerin iş güvencesi yok bu kişiler kime bağlı bu kişiler hangi devlete bağlı hangi millete bağlı siz

İKTİDAR BU MİLLETİ KUCAKLA BENCE
İKTİDAR BU MİLLETİ KUCAKLA BENCE - 5 yıl Önce

KESİNLİKLE İKTİDAR BU TAŞARON İŞİNİ UZATTIKÇA MİLLET. ÇOK ENAYİ YERİNE KONDUĞUNU VE BU TEPKİ OLARAK YARIDAN FALA AKP YE YARAMIYACAGINI DÜŞÜNÜYORUM 4AY SİZ
N OHAL BELANIZI BU MİLLETE ÖDETEMESSİNİZ 4AY OHAL VAR DİYE BU MİLLETE BULAŞTIRAMASSIN. OHAL ELİNİZDEKİ PATLAR BEYLER BENDEN SÖYLEMESİ. AKP İÇİNDE BU TUZAGA İKTİDARI DÜŞÜRMEYE. ÇALIŞAN BAKAN VE MİLLET VEKİLLERİ İLAHİYATÇI FETOYA İŞİNE YARACAK KİŞİLER VAR BEYLER SAYIN CUMHUR BALKANIMIZ BU 5 MİLYON OYU ONLARA HEBA ETTİRMESİN BİZZAT İKİ AY İÇERSİNDE BU TAŞARONU SAHİP ÇIK VE OYU NU AL