Bakan Çelik Kamuya 13 bin 213 Kadro Açıldığını Açıkladı

Kamu kurum ve kuruluşlarına toplam 13 bin 213 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulduğu Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Çelik tarafından açıklandı.

Bakan Çelik Kamuya 13 bin 213 Kadro Açıldığını Açıkladı

Bakan Çelik Kamuya 13 bin 213 Kadro Açıldığını Açıkladı

Devlet Personel Başkanlığına kamu kurum ve kuruluşlarınca bildirilen kadro ve pozisyonların ÖSYM Başkanlığına ilan edilmek üzere gönderildiğini açıklayan Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanı Faruk Çelik, yazılı bir açıklamada bulundu. Çelik açıklamasında 22 Haziran-1 Temmuz'da 2015 KPSS yerleştirme takvimine göre 2015/1 tercihlerin alınacağını belirtirken 125 kamu kurum ve kuruluşunca toplam 13 bin 213 kadro ve pozisyon için yerleştirme talebinde bulunulduğunu söyledi. Bakan Çelik tarafından açıklanan ÖSYM Başkanlığına gönderilen kamu kurum ve kuruluşlarınca Devlet Personel Başkanlığına bildirilen kadro ve pozisyonların yaklaşık yüzde 15,4'ü ortaöğretim memur adaylarından oluşurken yüzde 31,2'si önlisans ve yüzde 53,4'ü ise lisans düzeyinde memur adaylarından oluşuyor.

Kamu Kurum ve Kuruluşlarına göre Kadro ve pozisyonların dağılımı ise şu şekilde gerçekleşti;

190 sayılı Kanun Hükmünde Kararname'ye tabi kurumlar (üniversiteler hariç) 11 bin 790, üniversiteler 764, Kamu İktisadi Teşebbüsleri bin 423 kişi

Talep edilen toplam kadroların hizmet sınıflarına göre dağılımı şöyle:

Sağlık ve Yardımcı Sağlık Hizmetleri Sınıfı 9 bin 360, Genel İdare Hizmetleri Sınıfı bin 280, Teknik Hizmetler Sınıfı bin 58, Avukatlık Hizmetleri Sınıfı 77, Yardımcı Hizmetler Sınıfı 14, Eğitim-Öğretim Hizmetleri Sınıfı 1 kişi.

Kamu İktisadi Teşebbüsü pozisyonlarının öğrenim durumlarına göre dağılımı "ortaöğretim 164, önlisans 496, lisans 763 kişi" olarak sıralandı.

15 haziran tarihinden itibaren www.dpb.gov.tr ve www.turkiye.gov.tr adreslerinde 2015/1 yerleştirmeleri kapsamında atama yapılacak kadro ve pozisyonlara ilişkin detaylı bilgilere ulaşabileceği söylendi.  

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
oguz
oguz - 5 yıl Önce

Taserona vermesin kadroyu.oyları rüyalarında görürler.şimdiye kadar verdik bu seçimde vermedik bir daha da vermeyeceğiz akp gidene kadar.kadro yok..oyda yok...