Bakan Açıkladı! Kamuya Geçen Taşerona 52 Günlük İkramiye Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Maliye Bakanı Naci Ağbal kamuya geçek olan taşeron işçilere verilecek 52 günlük ilave maaş, ikramiye ödemesinin ne zaman yapılacağını duyurdu.

Bakan Açıkladı! Kamuya Geçen Taşerona 52 Günlük İkramiye Ödemesi Ne Zaman Yapılacak?

Ülkemizde bilindiği üzere taşerona kadro hakkında yapılan çalışmalar sonunda müjdeli haber olarak duyuruldu ve yüz binlerce işçinin kamuya geçeceği belirtildi. Kamuya geçecek olan işçiler devlet kadrosuna girecekleri için mutlu olduklarını ifade ederken bir müjde daha geldi.

Geçtiğimiz haftalarda yapılan açıklamalar ile kamuya geçiş yapacak olan taşeron işçilere ilave olarak 52 günlük ikramiye ödemesi, maaş ödemesinin yapılacağı belirtilmişti. Peki kamuya geçecek taşeronlara 52 günlük ekstra maaş ödemesi ne zaman yapılacak? İşte bu soru hakkında Maliye Bakanı Naci Ağbal kamuoyuna açıklama yaptı.

BAKAN AÇIKLAMA YAPTI!

Maliye Bakanı Naci Ağbal kamuya geçecek olan işçilere verilecek olan 52 günlük ilave maaş ödemesinin ne zaman yapılacağı hakkında açıklama yaptı ve kamuya geçecek olan taşeron işçilerinin net sayısının belli olduktan sonra hesaplamaların yapılacağı ve en kısa sürede ödemelerin gerçekleştirileceğini müjdeledi.

Şu an için ödemelerin ne zaman yapılacağı bilinmiyor fakat ortalama bir tarih tahminin de bulunmak gerekirse taşeron işçiler 2 Nisan 2018 tarihine kadar kadro alacak. Tüm işçilerin sayısı belirlenecek ve maliye olarak hesaplamalar yapılacak. Ülke bütçesine oran ile ödemelerin çok kısa sürede ödenmesi beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 15 Ocak 2018, 20:42
YORUM EKLE
YORUMLAR
VEYSEL
VEYSEL - 3 yıl Önce

ALLAH DEVLETİMİZDEN RAZI OLSUN TÜM TAŞERON KARDEŞLERİMİZE HAYIRLI OLMASINI DİLİYORUM SEN ÇOK YAŞAAA SAYIN REİS

Muhammet
Muhammet - 3 yıl Önce

Belediye kadrosuna geçicek taşeronlar için ikramiye ödemesi yapılacak mı bunu öğrenebilirmiyiz

eylem
eylem - 3 yıl Önce

25 yaşındayım başvuru yapabilirrmiyim

Saadet
Saadet - 3 yıl Önce

Allah hükümetimize zeval vermesin güçlü Türkiyemm

İbrahim özdal
İbrahim özdal - 3 yıl Önce

Allahutesla devletimizi ordumuzu muzaffer eylesin

Murat
Murat - 3 yıl Önce

Devletin başta belediye ve il özel idarelerinde çalışan arkadaşlarında yararlanacağı açıklanan bu haktan neden daha sonra geri adım atılarak ayırt ediliyor bunu açıklamasını yapabilirler mi kendileri.hiç bir ayrımcılık olmayacak aynı haklardan yararlanılacak dendi ama sadece dendi.ayrımcılık yapılacağı baştan beri yapılan açıklamalarda saklıydı 450-450 sayı olarak bile ayrımcılık yapıldı bu insanları kandırmayın artık ayıp ayıp

Cem
Cem - 3 yıl Önce

Belediye ve özel idarelerdeki taşeronlara neden ödenmiyor devlet kadrosuna gećenlerden bir farkıniz olmayacak aynı haklar olucakti diyordunuz ilk başta ama şimdi sadece 450 bin devlet kadrosuna veriyorsunuz. Yine bir ayrımcılik var.adalet ise herkes ićin olmalı

ebubekir öztürk
ebubekir öztürk @Cem - 3 yıl Önce

bende bunun cevabını cok arıyorum da bulamıyorum

Erkan
Erkan - 3 yıl Önce

İnsan ayrımı yapmayın ülke fetocu doldu şimdi kimciler doldurulmak istiyo devlet millet için var