Bakan Açıkladı! Aile Bakanlığı 4 Bin ASDEP Memur Alımı Yapacak!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılan açıklama da 2018 yılında 4 bin ASDEP memur alımı yapılacağı belirtildi. Peki detaylar nedir?

Bakan Açıkladı! Aile Bakanlığı 4 Bin ASDEP Memur Alımı Yapacak!

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer alan ve Türkiye'nin tüm illerinde faaliyet göstererek yardıma muhtaç insanlara el uzatmakta olan Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı son yıllarda yüksek sayıda atamalar gerçekleştirmeye devam etmektedir.

Bu sene de Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının atama yapması beklenirken Bakan Fatma Betül Sayan Kaya tarafından çok önemli bir açıklama yapıldı ve yapılan açıklama da 2018 yılında toplam 4 bin ASDEP memuru alımı yapılmasının planlandığı belirtildi. Peki detaylar nedir?

4 BİN ASDEP ATAMASI YAPILACAK!

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılan açıklama da şu an mevcutta 3 bin ASDEP personellerinin bulunduğu ve bu sayının 2018 yılı sonuna kadar 7 bine çıkartılmasının hedeflendiği duyuruldu. Yani Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya 2018 yılında 4 bin ASDEP atamasının yapılmasının planlandığını duyurmuş oldu. Peki atamalar ne zaman yapılacak?

ATAMALAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya 4 bin kişilik ASDEP atama yapmayı planladıklarını müjdeledi. Peki atamalar ne zaman yapılacak? Buna göre atamaların tarihine ilişkin her hangi bir duyuru yok fakat alımların en kısa süre içerisinde il müdürlüklerinin resmi internet sitesi ile duyurulması beklenmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Mart 2018, 17:30
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sosyal hizmetler
Sosyal hizmetler - 5 yıl Önce

Sosyal hizmetler 2yillikta alinsn

cabbar
cabbar @Sosyal hizmetler - 4 yıl Önce

kesinlikle!!

Duygu
Duygu - 5 yıl Önce

Önlisans sosyal hizmetlerden neden alım yok

farıh
farıh @Duygu - 5 yıl Önce

ağlayın :D

Sosyolog
Sosyolog - 5 yıl Önce

Asdep te toplam 6 bölüm alimi yapılıyor zaten ve 4 yıllık mezunlar boşuna mi okudu 2 yillik lar ile aramizda fark olmasi gerekiyor.Herkes bizide alin bizide alin diye diye bizim bölümlerin onu kapandi zaten lütfen daha fazla önümüzu kapatmayin.

Aysel
Aysel - 5 yıl Önce

Lütfen sosyal hizmetler önlisans bölümünden de alım yapın lütfen binlerce o bölümü okuyup mağdur insan var

Songül
Songül - 5 yıl Önce

Evet bence de sosyal hizmetler önlisans dan da alım yapılması gerekli.eger ki atama yapilmicaksa neden o bölüm açılıyor?

Adem çalışkan
Adem çalışkan - 5 yıl Önce

Önlisans sosyal hizmetler alınsın bir sürü mezun arkadaşımız var biZ de istiyoruz devlet bu bölümü açtı okuduk bitirdik devletimiz duysun sesimizi bizlerde çalışmak istiyoruz sizin hakkınız yok kimse diyemez devlet bünyesinde bir sürü önlisans mezunu calisani var Rabbim bizlerinde kapılarını aç rizki veren sensin

Yasin
Yasin @Adem çalışkan - 5 yıl Önce

Rızkı veren Tayyip, kendini kandırma. Adamı Allah ettiniz başımıza. İnsanlar ekmek için herşeylerini satacak durumda ve onurunu ayaklar altına alarak yaşamaya çalışıyorlar. Gelir farkı hiçbir zaman böyle olmamıştı. Sonumuz cehennemden beter

Zeynep
Zeynep - 5 yıl Önce

Sosyal hizmetler önlisans alımı da yapılsın artık

Sosyal hizmetler
Sosyal hizmetler - 5 yıl Önce

Sosyal hizmetlerden onlisans alinsin binlerce mezunu var