Askerlik Şartsız Jandarma Özel Harekat (JÖH) İlanı Yayımlanacak!

Jandarma Genel Komutanlığı askerlik şartsız ve yaş şartı esnetilmiş olarak Jandarma Özel Harekat (JÖH) ilanı yayımlayacak.

Askerlik Şartsız Jandarma Özel Harekat (JÖH) İlanı Yayımlanacak!

Jandarma Genel Komutanlığı bilindiği üzere açık pozisyonları için sıklıkla askeri personel alım ilanlarını yayımlamaktadır. Profesyonel orduya geçiş süresinde Türk Silahlı Kuvvetlerine bağlı olarak biline kuvvet komutanlıklarının tamamı personel alımlarını gerçekleştirmektedir.

Jandarma Genel Komutanlığı askeri personel alımlarında askerlik şartı aranmaktaydı, terhis olanların en fazla 3 yıl önce terhis olması istenmekte ve yaşının 25'i doldurmamış olması gerekmekteydi. Ancak çıkarılan yasa ile JGM'nin askeri personel alımlarında yaş şartı esnetildi ve askerlik şartının da kaldırıldığı müjdelendi. Buna göre askerlik şartsız askeri personel alımı ilanı yayımlanacak.

ASKERLİK ŞARTI ARANMAYACAK

Jandarma Genel Komutanlığının bundan sonra yayımlayacağı ilanlarda askerlik şartını aramayacağı biliniyor. Ancak henüz askerlik şartsız ilan yayımlanmadı. İlan yayımlandığında İşin Olsa aracılığı ile sizlere bilgi vereceğiz.

YAŞ ŞARTI ESNETİLDİ

Jandarma Genel Komutanlığının alım yaptığı Asayiş Jandarma ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) sınıfları için 25 yaşını doldurmamış şartı aranmaktaydı ve bu şartta 2 yaş daha yükseltilerek 27'ye çıkarıldı.

Jandarma Genel Komutanlığının 2017 yılının sonuna kadar 3 binden daha fazla uzman erbaş, çavuş sınıfları için personel alımı yapması bekleniyor. Askeri personel alımı ilanı hazırlanıp kamuoyuna duyurulduğunda sizlerde İşin Olsa aracılığı ile ilk haberdar olabilirsiniz.

İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASI ÇIKTI!

YORUM EKLE
YORUMLAR
mahmut
mahmut - 3 yıl Önce

30 yaşına gelmiş bi baltaya sap olamamış adamların başvurma şansı kalmadı süper o yaşa kadar ekmek kapısı bulamadıysanız yeriniz bura değil zaten verimli olamazsınız bu birimlere ;)

ÖMER
ÖMER - 3 yıl Önce

PÖH ALIMI MÜJDESİNİDE DEVLETİMİZ VERSİN

Emrah
Emrah - 3 yıl Önce

Yaş 30 olmalı

ahmet
ahmet - 3 yıl Önce

hadi inşAllah sabırsızlıkla bekliyorum. ben mülakatları kazanırsam askerlikten muaf olurmuyum ? mülakatlara girerken askerde olacağım büyük ihtimal.

erhn
erhn - 3 yıl Önce

1990 Dogumlu olanlar basvurular basladiginda basvura bilirmi

Yusuf
Yusuf - 3 yıl Önce

Ben jöh olmak istiyorum orta okul mezunuyum sicil temiz sağlık durumum uygun 26 yaşındayım 5sene oldu askerliğimi bitireli jandarma olarak yapsın askerliğimi Hatay Kırıkhan ilçesinin dış karakolunda sınırda yardımcı olursanız iyi olur 05535033413

Fikri
Fikri - 3 yıl Önce

Lise mezunu alım

Yusuf
Yusuf - 3 yıl Önce

Yardımcı olurmusunuz