Askerlik Şartsız Jandarma Özel Harekat (JÖH) Alımları Yapılacak!

Jandarma Genel Komutanlığı askerlik şartı aramadan Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımları yapacak. Peki alımlar ne zaman yapılacak.

Askerlik Şartsız Jandarma Özel Harekat (JÖH) Alımları Yapılacak!

Jandarma Genel Komutanlığı açık askeri pozisyonları için çok sayıda personel alımı gerçekleştirmektedir. İlanlar Jandarma Genel Komutanlığınca hazırlanmakta ve kamuoyuna resmi internet sitesinde yer almakta olan personel temin bölümünden yayımlanmaktadır.

Jandarma Genel Komutanlığı aralıklarla asayiş jandarma ve Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımları gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz günlerde çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile JÖH ilanlarında askerlik şartının kaldırıldığı duyurulmuştu. Buna göre en yakın zamanda askerlik şartsız JÖH ilanı kamuoyuna duyurulacak.

ASKERLİK ŞARTSIZ JÖH ALIMI

Jandarma Özel Harekat (JÖH) askeri personeli alımlarında bilindiği üzere terhis şartı aranmaktaydı. Başvuru yapacak olan adayların en fazla 3 yıl önce terhis olmuş olması gerekmekte ya da belirtilen tarihe kadar askerliğini tamamlamış olması şartı aranmaktaydı.

Çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnameler ile Jandarma Özel Harekat (JÖH) alımların da aranmakta olan askerlik şartı kaldırıldı. Ancak henüz askerlik şartı aranmakta JÖH alımı ilanı yayımlanmadı. Peki alım ilanları ne zaman yayımlanacak. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan açıklama ile sene sonuna kadar binlerce kişilik askeri personel alımı yapılacağı müjdelenmişti yani en kısa süre içerisinde JÖH alımı ilanı yayımlanacaktır fakat henüz ilanın ne zaman yayımlanacağı duyurulmadı. Konu hakkında açıklama geldiğinde ya da ilan yayımlandığında İşin Olsa aracılığı ile sizleri bilgilendireceğiz.

TÜM ASKERİ İLANLARI BURADAN TAKİP EDEBİLİRSİNİZ

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
vural
vural - 3 yıl Önce

kpss şartı aranmasın lise mezunuyuz yeterlidir bence kpss fuzili gereksiz

vural
vural - 3 yıl Önce

alımlarda kpss şartı aranmasın

61
61 - 3 yıl Önce

Niçin bayanları geri pilanda bırakıyorsunuz başka ülkeye mi gitelim poh alım yok joh yok ayıp ya

POHEDAS
POHEDAS @61 - 3 yıl Önce

Adı üstünde ÖZEL Özel kuvvetler devamlı teyakkuz halinde ve olası bir acil çatışma ve çatışmalara gönderildiği için bayanlar için ÖZEL'ler uygun görülmüyor ancak Jandarma Asayiş veya Polis Olabilirsiniz .

vural
vural - 3 yıl Önce

alımlar bir an önce başlasın

Enver
Enver - 3 yıl Önce

Lise mezunu jöh alimi ama askerlik satsiz olur

Yunus
Yunus - 3 yıl Önce

Jöh alimi hemen bir an önce başvurular başlasın istiyoruz ve inşAllah bu ay başlar

Ahmet
Ahmet - 3 yıl Önce

Alimlar biran once olur ins.

Eda
Eda - 3 yıl Önce

Niye bayan almıyorsunuz hani kadın erkek eşitti lütfen bayanda alinsin.