Ankara'da 4 Bin Personel Alınacak

Her ne kadar işsiz sayısı her geçen sene artıyor olsa da nitelikli personellerin alımları her sene artıyor. Yenibiris sitesinin verilerine baktığımız da Ankara'da ikamet eden 4 Bin kişinin işe alınacağını öğrendik.

Ankara'da 4 Bin Personel Alınacak
Her ne kadar işsiz sayısı her geçen sene artıyor olsa da nitelikli personellerin alımları her sene artıyor. Yenibiris sitesinin verilerine baktığımız da Ankara'da ikamet eden 4 Bin kişinin işe alınacağını öğrendik.

İşsizliğin hızla artması, iş verenlerin daha seçici davranması gibi sorunlardan dolayı kariyer.com yenibiris.com gibi projeler internet dünyasına adım atmıştır. Bu sanal portallar üzerinden iş arayan bireyler kendi bilgileri ile kendilerine özel profiller açmakta ve burada niteliklerine uygun olarak iş imkanlarını değerlendirmektedirler. Firmalar bu sitelere iş veren olarak üye olmakta ve buralara açıkta olan pozisyonları yazarak alınacak personellerde istenilen özellikler hakkında bilgi vermektedir. Söz konusu bu tür siteler sayesinde her sene binlerce kişi kendi niteliğine uygun iş bulabilmektedir. İş bulma sitelerine en çok rağbet İstanbul ve Ankara'dan gelmektedir. Gerek iş veren gerekse iş arayanlar en çok bu şehirler üzerinden iş arama ve iş kayıtlarını yapıyorlar. Yenibiris.com verilerine baktığımızda Ankara'da 4 bin kişinin işe alınacağını öğrendik.

Özel kurumlarda çalışmak üzere inşaat ve bilgisayar alanında çok sayıda iş alımı bulunmaktadır. Özellikle geleceğin en iyi yatırımı internet olarak bilindiği için pek çok yazılım firması yazılım ya da kodlamalardan çok iyi anlayan bilgisayar mühendislerini işe almaktadır. İnşaat firmalarınında her sene arttığını gördüğümüzden dolayı bu alanda yeni iş imkanlarının doğmasını pek garipsemedik. Bunun yanı sıra özel okulların öğretmen alım ilanlarıda bir hayli artmış durumda. Son zamanlarda sesli aramaların artması ve reklamların bu bağlamda yapılması ile birlikte Çağrı Merkezi mezunlarında çok sayıda iş imkanı sağlanmaktadır.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Gökhan yılmaz
Gökhan yılmaz - 4 yıl Önce

Denizli Üniversitesi, endüstri mühendisliği

veysel
veysel - 4 yıl Önce

iş ilanlarını kontrol edin .. işe alıyolar sağolsunlar ama mesela şöför alınacak demi iş tanımı şöför ..yok olmaz boş zamanlarında üretime yardım edecek şöför eee tamam edilsin ama maaşta extra bi artış yok ben öyle işe almanın ta....