Ambulans Şoförü Maaşı Ne Kadar Oldu? (Kamu ve Özel Sektör)

Kamu kurumları ve özel sektör firmalarında görev yapmakta olan ambulans şoförü personelleri ne kadar maaş alıyor? Ambulans şoförü maaşları ne kadar?

Ambulans Şoförü Maaşı Ne Kadar Oldu? (Kamu ve Özel Sektör)

Ülkemizde kamu hastanelerinde ve özel sektör hastanelerinde bulunan ambulanslarda görev yapmak üzere ambulans şoförleri bulunmaktadır. Genel olarak pek çok hastanede ambulans bulunmakta olup bu ambulanslarda çalışmak üzere çok sayıda şoför bulunmaktadır.

Kimileri hayat kurtarmak kimileri ise iyi bir meslek olduğu düşüncesi ile ambulans şoförü olmayı tercih etmektedir. Peki ambulans şoförleri ne kadar maaş alıyor? İşin Olsa ekibi olarak sizlere ambulans şoförlerinin ne kadar maaş aldığını belirtiyoruz.

AMBULANS ŞOFÖRÜ NE KADAR MAAŞ ALIYOR?

Kamu Kurumları

Kamu kurumlarınad istihdam eden ambulans şoförlerine bilindiği üzere artık bölüm şartı getirildi. Yani şoförler sadece ehliyete sahip değil aynı zamanda alanları ile ilgili bilgileri de mevcuttur. Bu sebepten dolayı ambulans şoförlerinin maaşları da yükseldi şu anda ortalama olarak kamu da ambulans şoförleri 2 bin 700 - 3 bin 500 lira civarında maaş almaktadır.

Özel Sektör

Özel hastanelerde ambulans şoförlerinin maaşlarında değişkenlikler bulunmaktadır. Genel olarak özel hastanelerde bölüm şartı arıyor ve bu sebepten dolayı ambulans şoförü personellerine 2 bin lira ile 3 bin lira arasında maaş alıyor fakat sadece ehliyeti olup da ambulans şoförlüğü yapan personellere asgari ücrete kadar düşen maaşlar verilebilmektedir.

DİĞER MESLEK MAAŞLARI BURADADIR

Güncelleme Tarihi: 21 Aralık 2017, 23:44

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kaan Öztaner
Kaan Öztaner - 3 yıl Önce

Hiç özel güvenliği soran yok maaşları ne kadar

VEHBI.GÜNER
VEHBI.GÜNER - 3 yıl Önce

Aparatö.şöfer.05349853393

Turan
Turan - 2 yıl Önce

Ehliyeti 15 yaşında mı aldın

Abdi
Abdi - 3 yıl Önce

Ben ambulans şoförü olmak istiyorum Lütfen bana yardımcı olur musunuz b sınıf ehliyetim var ilk yardimci selfikam var 10 yıl dır sürekli araç kullanıyorum vanda yaşıyorum yaş 26 askerlik yaptım saygılar 0534 272 82 19

YS
YS @Abdi - 3 yıl Önce

Hastanelere gidinaraştırın ilk yardım sertifikanız olması size iyi avantaj sağlar güzel maaş alırsınız

mesto
mesto - 2 yıl Önce

bende olmak istiyorum

Metin kandemir
Metin kandemir - 2 yıl Önce

Ambulans söförü olmak istiyorum 13 yıl müñübüs sehir ici şehirler arasi işini yapmaktayım tecrubeliyim ilk yardım sertifika si src pisko teknik belgelerin var diyarbakirda olsa memnun olurum iletisim 0536 923 15 84

Şibo
Şibo @Metin kandemir - 2 yıl Önce

metin kardeş ambulans işi dolmuş işine benzemez üniversite şartı geldi artık en az Önlisans bitirmeniz gerekli - o da sadece onun bölümü olan paramedik bölümübü