Aile Bakanlığı’na Kadro Verildi Ama 1000 ASDEP ilanı Açıklanmıyor!

Resmi Gazete kararı ile Aile,Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı bünyesine alım yapılacağı açıklanmıştı.Adaylar alımların ne zaman olduğunu merak etmektedir.

Aile Bakanlığı’na Kadro Verildi Ama 1000 ASDEP ilanı Açıklanmıyor!

Geçtiğimiz ay, 23 Ağustos 2019 tarihli Resmi Gazete kararına göre Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanlığı bünyesinde atama ve görevden alma kararları yayımlandı. Özellikle bu Cumhurbaşkanlığı kararından sonra gündeme ASDEP alımlarına ilişkin ilanın da yakın zamanda yayınlanabileceği ihtimalleri yer almıştı. Fakat 2019’un sonuna gelindiğinde ise halen bir açıklama yapılamamış olması adayların da tepkilerini çekiyor.

Bakan Selçuk Açıklamıştı

Aile, Çalışma ve Sosyal Hizmetler Bakanı Selçuk tarafından resmi Twitter hesabından geçtiğimiz aylarda yapılan açıklamada "Bu yıl içerisinde alım ilanına çıkarak 1000’i ASDEP, 1000’i işçi, 2321’i sözleşmeli personel olmak üzere toplam 4321 personel istihdamı gerçekleştireceğiz." Şeklinde bir açıklama yapılmıştı. Bu açıklama sonrasında ise geçtiğimiz aylarda yayınlanan atama kararı ile alımlara ilişkin ilanın yayınlanması gündeme geldi.

İlk ASDEP Alım Duyurusu 2018’de Yayınlanmıştı

2018 yılında dönemin Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılan açıklama ile 3 bin ASDEP personeli alımı yapılacağı ilan edilmiş daha sonra Cumhurbaşkanı Erdoğan tarafından yapılan açıklanma ile kadro sayısı 4 bine çıkarılmış. Bu ilanın ardından sonra ise 2018 yılı için personel alımında vazgeçilmişti. Birçok adayı üzen haber sonrası alımların 2019’a ertelendiği söylentisi bulunmaktaydı.

Hangi Kadrolarda Alım Yapılacak?

ASDEP, muhtaç aile ve bireylere sosyal destek ve hizmet sağlayan ve tüm kamu hizmetlerinden yararlanılması amacı le rehberlik ve danışmanlık hizmetlerini de içeren bir programdır. Bu program kapsamında istihdam edilen adaylar ise Sosyal Hizmet, Psikoloji, Sosyoloji, Çocuk Gelişimi, Rehberlik ve Psikolojik Danışmanlık, Aile ve Tüketici Bilimleri alanlarından mezun olan adaylar alınmaktadır. Bu sebeple de muhtemel kadroların bu alanlardan mezun olan adaylara yönelik olacağı tahmin edilmektedir.

2019’un da sonuna gelirken kamu kurumlarına ait boş kontenjanlara alım yapılması beklenirken merakla beklenen ilanlardan biri de ASDEP olup ilgili ilan yayınlanır yayınlanmaz sitemizde yer alacaktır.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Asdep
Asdep - 2 yıl Önce

2018'de de alim olmadi 2019 da bitiyor biz beklemekten yorulduk

İsyan
İsyan - 2 yıl Önce

Aklımızla oynuyorlar. 4000 di 1000 alım dediler hala ses seda yok. Bu kadar belirsizliğin sebebi nedir, açıklama niye yok ? Yeter artık bu kadar vebalin altından nasıl kalkacak acaba sayın yetkililer..