Aile Bakanı Müjdeledi! 2 Bin 500 Engelli Memur Alımı Yapılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya müjdeli bir haber verdi. Buna göre kamuya 2 bin 500 engelli memur alımının daha yapılacağı belirtildi.

Aile Bakanı Müjdeledi! 2 Bin 500 Engelli Memur Alımı Yapılacak

Ülkemizin en önemli kamu kurumlarından bir tanesi olarak bilinen Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı son birkaç yıldır ciddi atamalar gerçekleştirmekte olup sıklıkla basının karşısına Türkiye'nin dört bir yanına sunduğu ve götürdüğü hizmetler ile çıkmaktadır.

Geçtiğimiz günlerde Başbakan Binali Yıldırım'ın katılımı ile Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı 2 bin 500 kişilik engelli memur ataması gerçekleştirildi. Buna göre engelli adaylar Engelli Kamu Personeli Seçme Sınavı EKPSS ya da kura yöntemi ile atanarak kamu kurumlarına yerleştirildi. Bu atamadan sonra bir müjde daha verildi.

2 BİN 500 ENGELLİ MEMUR DAHA ALINACAK

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya ile Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklamalar ile kamuya 2 bin 500 kişilik engelli memur atamasının yapıldığı ve yıl sonuna kadar bir kez daha 2 bin 500 engelli memur alımı yapacaklarını belirtti.

Buna göre net bir tarih verilmedi ancak Başbakan Binali Yıldırım tarafından yapılan açıklama da atamanın yıl sonunda yapılacağın yönelik sözlere verildi. Buna göre diğer atamanın 2018 yılı sonuna doğru yapılması beklenmekte olup atama ilanı hazırlandığında Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı tarafından kamuoyuna yeni bir duyurunun daha yapılacağı ön görülmektedir. Duyuru geldiğinde İşin Olsa ekibi olarak sizlere detaylı bilgiyi aktaracağız.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim:Mobil Uygulamamızı İndirin
Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin

Güncelleme Tarihi: 10 Nisan 2018, 08:38
YORUM EKLE
YORUMLAR
elif
elif - 6 yıl Önce

sürekli engelli alımı var...millet illa kadrolara girebilmek için kendini mi sakatlasın ?
torpilli yandaşlarınızdan üniversite mezunu işsizlere birtürlü sıra gelmiyor sayın bakanım...bakmaya devam edin...

Nimet topuz
Nimet topuz - 6 yıl Önce

Çalışamaz gücu olmayanlar çaresiz devlet onları duymuyor çünkü konuşamazlar görmüyor çünkü yürüyemezler kimse onları parklarda ötellerde belefiye başkanlarıyla valiyle öğretmenlerle birlikte görükmüyorlar yol göstercek kimseleri yok zaten içleri dolu Ağlamaktan konuşamıyorlar

Nimet topuz
Nimet topuz - 6 yıl Önce

Çalışamaz gücu olmayanlar çaresiz devlet onları duymuyor çünkü konuşamazlar görmüyor çünkü yürüyemezler kimse onları parklarda ötellerde belefiye başkanlarıyla valiyle öğretmenlerle birlikte yol göstercek kimseleri yok zaten içleri dolu

Ahmet
Ahmet - 6 yıl Önce

2009 DAN BUYANA ILkokul kura usulü engelli alımına giriyorum malesef 9yıldan bu yana malesef hala kurada memurluk çıkacak diye bekliyoruz ben zaten inanmıyorum engelli memur alımlarına

Mehmet ergun
Mehmet ergun - 6 yıl Önce

Ben engelli bir vatandaşım 10 yıldır atama bekliyorum