Aile Bakanı Açıkladı! 3 Bin Memur Alımı Yapılacak

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya Açıkladı! 2018 yılında 3 bin memur alımı yapılacak. Peki hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak ve detaylar nedir?

Aile Bakanı Açıkladı! 3 Bin Memur Alımı Yapılacak

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer alan ve personellerinin sahada kapı kapı dolaşmaya devam ettiği ile ve Sosyal Politikalar Bakanlığı özellikle son birkaç senedir Maliye Bakanlığından çok ciddi sayılarda atama izni almakta ve memur alımı gerçekleştirmektedir.

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının bu sene de memur alımı yapması beklenirken Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılan açıklama ile 3 bin memur alımı yapılacağı belirtildi. Peki hangi pozisyonlar için memur alımı yapılacak, memur alımı detayları nedir?

HANGİ POZİSYONLAR İÇİN ALIM YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılan açıklama da 2018 yılı içerisinde 3 bin kişilik yeni memur alımı yapılmasının planlandığı ve alımın psikoloji, rehberlik psikolojik danışmanlık, sosyal hizmeti çocuk gelişimi mezunları ve sosyologlardan alımların yapılacağı belirtildi. Peki alımların ne zaman yapılacağı belli oldu mu?

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya tarafından yapılan açıklama ile 3 bin memur alımı müdesi verildi. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Alımlar için tarih belli oldu mu? Şu an için alımlara ilişkin bir bilgi yok. Ancak alımların Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığına bağlı il müdürlükleri aracılığı ile kademe kademe yapılması bekleniyor.

YORUM EKLE
YORUMLAR
HAMDİ KARATAŞ
HAMDİ KARATAŞ - 6 yıl Önce

bu hanım Bakanımız Aslan gibi yürekli cesur , kendisinden bir ricam var. 54 yaşındayım elini ayağını öpeyim. kadılara uygulanan şiddet benim içimi parçalıyor birde engellilere iş imkanını kontejanını çok artırın onlar ALLAH CC bize çooook ince emanetleridirler . Fatma Betül Bakanım ALLAH CC yar ve yardımcın olsun.

Fatma yılmaz
Fatma yılmaz - 6 yıl Önce

Lütfen önlisans çocuk gelişimcileri de alın boştayız aile sosyal politikaların bu konuda desteğini bekliyoruz

Bakır Adlım
Bakır Adlım - 6 yıl Önce

Önlisans sosyal güvenlik ataması istiyoruz sosyal güvenlik mezunlarına atama yapmayıp sosyal güvenlik kurumuna diğer bölüm mezunlarını almalarının bir mantığını çözemedim

HAMDİ KARATAŞ
HAMDİ KARATAŞ - 6 yıl Önce

KIYMETLİ Aile ve Sosyal Politikalar Bakanı Fatma Betül Sayan Kaya HANIM EFENDİ okul öncesi çocuk gelişimi bölümü mezunu engelli memur almanızı arzu ederim.

murat degirmen
murat degirmen - 6 yıl Önce

pdr mezunuyum aileve sosyal politika bakanlık ta calışmak istiyorum