Adaylar Uzman Çavuş Alımında KPSS Şartının Kalkmasını İstiyor!

Deniz Kuvvetleri Komuatnlığı tarafından alım yapılacak uzman çavuş adaylar başvuru yapamıyorlar. Bir çok aday KPSS şartının kalkmasını talep ediyor.

Adaylar Uzman Çavuş Alımında KPSS Şartının Kalkmasını İstiyor!

Ülkemizde birçok kişinin talep gösterdiği meslek kollarında biri de askeri meslek gurubu olarak yer almaktadır. Bu kapsamda gerek Emniyet Genel Müdürlüğü gerek Jandarma gerek ise Deniz Kuvvetleri Komutanlığı tarafından yapılan askeri personel alımı ilanlarına büyük rağbet gösterilmektedir. Bu alımlarda ise genel olarak KPSS şartı adaylardan istenmekte olup bu şartın kaldırılmasına yönelik düzenleme için birçok aday seslerini duyulmasını istemektedir. Bu konu Acilen mecliste gündeme gelmesi gerekmektedir.. 

Geçtiğimiz aylarda da benzer olarak polis alımında KPSS şartının düşürülmesine ilişkin Bakan Soylu’ya yoğun bir talebin olduğu açıklanmıştı. Ardından Bakan Soylu ise bu taleplerin gözden geçirileceğine yönelik bir açıklamada bulunmuştu.

Umuyoruzki adayların bir çok talepleri yerine getirilmeli ve acilen uzman çavuşlukta kpss şartı kaldırılmalıdır. Son zamanlarda bir çok talep mecliste gündeme geliyor ve konu hakkıde herhangi bir gelişmede sizlere aktaracağız.

KPSS DETAYI NEDİR?

ÖSYM tarafından yapılan ve halen geçerli olan son iki yıl KPSSP3 (lisans), 2018 yılı KPSSP93 (ön lisans) ve 2018 yılı KPSSP94 (lise) puan türü sınav sonuçlarına göre adaylar müracaat edebilecektir. Adaylar; halen geçerli KPSS sonuç belgesi çıktısını sınav aşamalarında yanlarında getireceklerdir. (Dz.K.K.lığında halen Sözleşmeli Erbaş ve Er olarak görev yapan adaylar için KPSS şartı aranmayacak, yazılı sınava tabi tutulacak, müracaatlarını Deniz Kuvvetleri Komutanlığına yapacaklardır.)

Güncelleme Tarihi: 13 Temmuz 2019, 22:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Sadri
Sadri - 2 yıl Önce

Kara kuvvet leri hava Kuvvetlerinde de kaldırıls ın jandarma da da kaldırılsın kpss puanI önceden ilk okul mezunları meslek sahipleri olanlar alınıyor şimdi lise ye çıkarıldı kpss puanı getirildi kpss puanı ile başvuru yaptım çağrılmadım