Adalet Bakanlığının Personel Alımı İçin Kadrolar Açıldı!

Cumhurbaşkanlığı kararnamesi ile Adalet Bakanlığı personel alımı için yeni kadrolar açıldı. Peki Adalet Bakanlığında hangi yeni kadrolar açıldı? Alımlar nasıl olacak? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

Adalet Bakanlığının Personel Alımı İçin Kadrolar Açıldı!

Resmi Gazete'nin 10 Temmuz 2018 tarihli sayısında yayımlanan 1 Numaralı Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile beraber Adalet Bakanlığı personel alımı için yeni kadrolar açıklandı. Resmi Gazete'de yayımlanan Cumhurbaşkanlığı Teşkilatı Hakkında Cumhurbaşkanlığı Kararnamesi ile beraber Adalet Bakanlığı personel alımı başvuru haberini bekleyen kişilere güzel haber geldi. Peki detaylarda neler var?

İŞTE DETAYLAR

Adalet Bakanlığı Personel İstihdamı için Adalet Uzmanı ve Adalet Uzmanı Yardımcısı Kadroları açıldı. Yayımlanan kararname ile beraber Adalet Bakanlığı'nın bundan sonra Adalet Uzmanı ve Adalet Uzman Yardımcısı alması hakkının devamına karar verilmiş oldu. Bakanlık ihtiyaç duyduğu takdirde bu kadrolara personel alımı ilanı yayımlayabilecek ve personel istihdamı gerçekleştirebilecek. Adalet Uzmanı ve Adalet Uzman Yardımcısı kadrolarının yanı sıra bundan sonra Ceza İnfaz Kurumları ve Tutuk evlerinin yönetimlerine ait tüm uygulamalar ve işlemler için İşyurtları denetimi altında yapılmak üzere kontrolör istihdamı yapılabileceği bunun yanı sıra Adalet Bakanlığı çeşitli mevzuatlar üzerinde çalışmalar yapmak üzere uzman personellerden oluşacak komisyonlar kurarak çalışmalar yapma yetkisine de sahip olacağı 10 Temmuz 2018 tarihinde yayımlanan Kanun Hükmünde Kararname (KHK) ile duyurulmuş oldu.

YORUM EKLE
YORUMLAR
melike
melike - 4 yıl Önce

adalet bakanımızdan tek isteğimiz katiplik sınavlarında şu yaş sınırının kaldırılması bu konuda binlerce mağdur var

hatice zehra ataysınlar
hatice zehra ataysınlar - 4 yıl Önce

katiplikte 35 yaş sınırı kaldırılsın