Adalet Bakanlığı Tarafından Düzenlenmekte Olan Savcı ve Hakim Alımlarına Yoğun Talep!

Adalet Bakanlığı temuz ayında Savcı ve Hakim alım duyurusu ile alım yapacağını bildirdi. Ara ara güncellenen ilan en son 3000 ile sabitlendi. Başvuru suresi geçmekte olan 3000 bin kişilik ilana 50 bin başvuru yapıldı.

Adalet Bakanlığı Tarafından Düzenlenmekte Olan Savcı ve Hakim Alımlarına Yoğun Talep!
Yakın zaman önce Adalet Bakanlığı bünyesinde çalıştırmak üzere 3.000 hakim ve savcı alacağı ile ilgili olarak açıklamalarda bulundu. Bu açıklamalar üzerine ise halktan aşırı derecede gelen talep herkesi şaşırttı. Resmi kayıtlar göz önünde bulundurulduğu zaman iş alımları için 50.000 kişinin başvuru yaptığını görüyoruz. FETÖ soruşturmasından dolayı 3.000 kişilik oluşan boşluğa 50.000 kişi tarafından talep geldiği için ne yazık ki başvuru yapanların büyük bir bölümü iş alımına kabul edilemeyecek.

3.000 kişilik Kadro İçin 50.000 Kişi Başvuru Yaptı

FETÖ soruşturmasından dolayı ortaya çıkan hakim ve savcı ihtiyacı son zamanlarda büyük bir sorun haline geldiği için devlet de bu sorunu ortadan kaldırmak için çeşitli alanlarda halktan destek istiyor. 11 Ekim ile 21 Ekim aralığında ÖSYM’nin sitesi üzerinden yapılmış olan başvurularla tam 50.000 kişi bu iş fırsatları için devlete başvuru yaptı. Bu rakamların şimdiye kadar ki en yüksek başvuru oranları olduğu anlaşıldıktan sonra ise bir rekor olarak adlandırılmaya başlandı. Başvuru sürecinde kabul edilen adaylar için ise yapılacak olan sınavın tarihi 24 Aralık 2016 olarak açıklanmıştır. Siz de başvurusu kabul edilen adaylar arasında yer alıyorsanız 24 Aralık tarihinde gerçekleşecek olan sınavı kaçırmamaya dikkat ediniz. Sınavı geçen adaylar da daha sonra çeşitli mülakatlara girecek ve daha sonra çalışmaya başlayacaktır.

YORUM EKLE