Adalet Bakanlığı ile CTE 10 Bin (10.000) Memur Alacak! Pozisyonlar Nelerdir?

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 10 bin (10.000) memur alacak. Peki pozisyonlar nelerdir?

Adalet Bakanlığı ile CTE 10 Bin (10.000) Memur Alacak! Pozisyonlar Nelerdir?

Ülkemizde yıl içerisinde en çok memur ataması gerçekleştirmekte olan kurumlardan bir tanesi olarak bilinen Adalet Bakanlığı yine bu sene de ciddi bir alım gerçekleştirecek olup Maliye Bakanlığı tarafından özellikle son birkaç senedir Adalet Bakanlığına çok sayıda memur alımı izni verilmektedir.

Buna göre Adalet Bakanlığı bu sene 15 bin 500 kişilik memur alımı yapacak ancak bu alımların 5 bin 500 kişilik bölümü hakim ve savcı kadrosu için yapılacaktır. Geriye kalan 10 bin (10.000) kişilik bölüm ise diğer yardımcı hizmetler pozisyonları için yapılacaktır. Peki 10 bin memur alımı detayları nedir?

10 BİN MEMUR ALIMI DETAYLARI NEDİR?

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü (CTE) 2018 yılında 10 bin kişilik memur ve personel alımı gerçekleştirecektir. Peki alım yapılacak pozisyonlar nelerdir? Şu an için pozisyonlar net olarak belli değil fakat her zaman alımların olduğu gibi bu sene de mübaşir, infaz koruma memuru (İKM) gardiyan, şoför, teknisyen, zabıt katibi vb. gibi pozisyonlar için yapılması beklenmektedir.

Adalet Bakanlığı ile Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü tarafından kamuoyuna 10 bin memur alımı ilanına ilişkin her hangi bir duyuru geldiğinde sizler İşin Olsa ekibimiz aracılığı ile bilgilendireceğiz. Atamaların yakın zaman içerisinde ilanların hazırlanarak gerçekleştirileceği tahmin edilmektedir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
cennet zdogus
cennet zdogus - 5 yıl Önce

lıse mezunu hemsıre alınır ınsAllah

Kemal
Kemal - 5 yıl Önce

Gardiyanlık, Zabık Katibi, Mübaşirve teknisyen, teknisyen yardımcılarının lise mezunu teknik personellerden alınmalıdır

kader
kader - 5 yıl Önce

Ne zaman alım yapilacak

Fatmaa
Fatmaa - 5 yıl Önce

3004 atama bekliyor

İkm
İkm - 5 yıl Önce

Gardiyan değil infaz koruma memuru

Cüneyt
Cüneyt - 5 yıl Önce

ulusal bir haber sitesisiniz. Ama İKM ile gardiyan ın aynı anlama geldiğini hala bilmiyorsunuz. Laf olsun diye haber yapmayın. Biraz araştırırsanız gardiyan kelimrsini. Yıllar önce kalktığını görürsünüz

Rümeysa
Rümeysa - 5 yıl Önce

Nasıl başvura bilirim

Gül
Gül - 5 yıl Önce

Lütfen artık alım olsun bekliyoruz sabırla lütfen duysun sesimizi ilgililer gençler olarak işsiziz okuduk hata mı yaptık ilan bekleyerek ümit gözler olduk sonra neden gençler evlenmiyor diye üç çocuk politikası yapmayın gençler parasız nasıl evlat yapsın büyütsün ..İbbf mağdur üniversite liler mağduruzz