Adalet Bakanlığı İcra Müdürü Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!

Adalet Bakanlığına bağlı İcra Müdürlüklerinde görev yapan icra müdür ve icra müdür yardımcılarının atamasında yeni bir değişiklik yapıldı. 11 Ağustos 2018 tarihli resmi gazetede yapılan değişiklikler yayımlandı. İcra Müdürü olma şartları nedir?

Adalet Bakanlığı İcra Müdürü Yönetmeliğinde Değişiklik Yapıldı!

Adalet Bakanlığına bağlı İcra Müdür ve İcra Müdür Yardımcıları ile icra katiplerinin atanması ile nakil işlerinde dair yönetmelik değişikliği resmi gazetede yayımlandı. Adalet Bakanlığı icra Müdür Yardımcılarını icra memurları arasından alım yapılmakta. İcra memurları arasından yapılan atamalarda 3. maddenin e bendi ile ikinci fıkranın b bendinde değişiklikler yapıldı.

İCRA MÜDÜR YÖNETMELİĞİNDE DEĞİŞİKLİK

E bendinde Güvenlik soruşturması ve/veya arşiv araştırması sonucu olumlu olmak,” olarak değiştirilirdi. İkinci fıkranın b bendi ise; Hukuk fakültesi, adalet meslek yüksek okulu, meslek yüksek okullarının adalet bölümü veya adalet meslek eğitimi ön lisans programı veya Bakanlığın ihtiyaç durumuna göre belirleyeceği diğer alanlarda en az dört yıllık yüksek öğrenim yapmış veya bunlara denkliği kabul edilmiş yabancı öğretim kurumlarından mezun olmak.” olarak değiştirildi.

Adalet Bakanlığına bağlı İcra Müdür ve Müdür Yardımcısı yönetmeliği değişikliği 2018 yılında yeni bir sınavın yapılıp yapılmayacağı sorusunu akıllara getirdi. İcra memurları arasından yapılan müdür alımlarında 07 Ekim 2017 tarihinde 200 icra müdürü alımı yapılmıştı. Yeni alımlar ile ilgili gelişmeleri aktarmaya devam edeceğiz.

Yönetmelik değişikliği tam metni için tıklayın

Güncelleme Tarihi: 11 Ağustos 2018, 22:18
YORUM EKLE
YORUMLAR
yeter demir
yeter demir - 3 yıl Önce

3 yıl bu sınav için gece gündüz çalıştım gireceğim yıl sınav açılmadı. şu an yaşım 36 oldu adalet bakanlığına yalvarıyorum bize de şans verin alımlarda yaş sınırı olmasın

yeter demir
yeter demir - 3 yıl Önce

adalet bakanlığının 35 yaş sınırını kaldırması gerekiyor binlerce üniversite mezununu göz önüne alarak

mağdur
mağdur - 3 yıl Önce

yeter demir in durumuna üzüldüm. umarım adalet bakanlığı yaş sorununa bir çözüm bulur

hatice
hatice - 3 yıl Önce

35 yaş şartı olacak mı

Fatih
Fatih - 3 yıl Önce

Bu yönetmelik değişikliği dışarıdan alımlar için mi geçerlidir aciba

yeter demir
yeter demir - 3 yıl Önce

ne olur yaş sınırı olmasın

vatandaş
vatandaş - 3 yıl Önce

35 yaş şartı koymasınlar

fatih
fatih - 3 yıl Önce

bu yönetmelik dışarıdan atamalar için mi yapıldı