Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu Gardiyan İKM Memuru Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğü CTE en az lise mezunu infaz koruma memuru İKM gardiyan memuru alımı yapacak. Peki kimler başvuru yapabilir ve alımlar ne zaman yapılacak?

Adalet Bakanlığı En Az Lise Mezunu Gardiyan İKM Memuru Alımı Yapacak!

Adalet Bakanlığı her sene içerisinde kendi bünyelerinde görev yapmak üzere çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir. İlgili ilanlar Adalet Bakanlığınca hazırlanmakta ve kamuoyuna Devlet Personel Başkanlığı sözleşmeli personel alımı ilanları bölümünden duyurularak başvurular başlamaktadır.

Buna göre Adalet Bakanlığının bu sene 15 bin memur alımı yapacağı ve alımın 24 farklı branşta yapılacağı belirtildi. Adayların en yoğun rağbet gösterdiği infaz koruma memuru İKM gardiyan pozisyonu için de en az lise mezunu memur alımı yapılması ön görülmektedir. Peki kimler başvuru yapabilir, aranan şartlar nelerdir?

ARANAN ŞARTLAR NELERDİR?

Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünce yakın zamanda ilanın hazırlanması ve kamuoyuna duyurularak memur alımının yapılması beklenmektedir. Peki aranan şartlar nelerdir? Buna göre adayların en az lise mezunu olmak, Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, sicili uygun olmak, sağlığı iş yapmaya el verişli olmak, Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 ile üzeri puan almış olmak, 35 yaşını doldurmamış olmak, 170 cm'den uzun boylu olmak gibi şartlar yer almaktadır.

Peki alımlar ne zaman yapılacak? Buna göre Adalet Bakanlığı Ceza ve Tevkifevleri Genel Müdürlüğünün yakın zaman içerisinde infaz koruma memuru İKM gardiyan ilanını duyurması bekleniyor ancak alımların hangi tarihte yapılacağı henüz resmi olarak duyurulmuş değil.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin

Güncelleme Tarihi: 20 Mayıs 2018, 07:41

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
osman atak
osman atak - 1 yıl Önce

la gardaş ne liselisi önce şu üniversite mezunlarına iş verin adamlar okumus etmiş. Ben anlamıyorum bu devleti arkadas ya

ERKAN
ERKAN - 1 yıl Önce

KPSS OLUNCA NE OLUYOR

zümra
zümra - 1 yıl Önce

daha önceki alımda bayanlarda 35 yaş sınırı 30 yaş olarak ilana çıkmıştı bu yüzden başvuru yapamayan kişiler vardı bu konuya dikkat ederseniz sevinirim..

Ayşe
Ayşe - 1 yıl Önce

kKardiyan alımlarında kapese 60 puan olsa ne olur ricalarımla0

Feti
Feti - 1 yıl Önce

Yaş şartını kaldırın lütfen

Muammer dere
Muammer dere - 1 yıl Önce

Kpps 60 puan indirin bütün geceler faydalansin kardeşim 70olursa cugu fetonun okulunda okuyan girebilir

Hilal şahin
Hilal şahin - 1 yıl Önce

KPSS puanı düşsün ya çok fazla değil mi gardiyanlık için ?!

mağdur
mağdur - 1 yıl Önce

Allah aşkına açıklayın artık bu şartları öldük beklemekten