Adalet Bakanlığı En Az Lise 10 Bin (10.000) Memur Alımı Yapacak! Pozisyonlar Nelerdir?

Adalet Bakanlığı 2018 yılı içerisinde kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere en az lise mezunu 10 bin (10.000) memur alımı yapacak. Peki hangi pozisyonlar için alım yapılacak?

Adalet Bakanlığı En Az Lise 10 Bin (10.000) Memur Alımı Yapacak! Pozisyonlar Nelerdir?

Ülkemizin en önemli kamu kurumlarından bir tanesi olarak bilinen ve Maliye Bakanlığından her sene yüklü alımlar için izin alabilen Adalet Bakanlığının bu sene içerisinde toplam 15 bin memur alımı yapacağı öğrenilmişti. Ancak bu alımların 5 bin kişilik bölümünün hakim ve savcı kadrosu için ayrılacağı belirtilmekteydi.

Buna göre hakim ve savcı kadroları çıkartıldığında Adalet Bakanlığının 2018 yılı içerisinde toplam 5 bin memur alımı yapması beklenmektedir. Peki Adalet Bakanlığının 5 bin memur alımı ne zaman yapılacak, alımlar hangi pozisyonlar için yapılacak? İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları sizler için açıklıyoruz.

ALINACAK POZİSYONLAR NELERDİR?

Adalet Bakanlığı kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere toplam 10 bin (10.000) memur alımı yapacak. Peki hangi pozisyonlar için alım yapılacak. Buna göre alımlar geçmiş seneki alımlar gibi infaz koruma memuru İKM gardiyan, zabıt katibi, şoför, teknisyen, hizmetli, mübaşir gibi pozisyonlar için yapılması beklenmektedir. Peki alımlar ne zaman yapılacak?

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı 10 bin memur alımı ne zaman yapılacak? Net bir tarih belli değil fakat İşin Olsa ekibimizin tahminlerine göre alımların bu sene içerisinde kademe kademe yapılması ön görülmekte olup ilk belli bir sayıya kadar olan alımların önümüzdeki süreçte kamuoyuna ilan olarak duyurulması bekleniyor.

Güncelleme Tarihi: 06 Mart 2018, 07:52
YORUM EKLE
YORUMLAR
ozan
ozan - 5 yıl Önce

puanları düşürün 70 baraj konuluyor o puan zaten sıralamada en fazla 75 e iniyor..yani 70 te hikaye..puanları 60 a düşürün kardeşim...hiçbir yere giremiyoruz

Tülay
Tülay - 5 yıl Önce

Hizmetli alımında kpss şartı 50 olsun lütfen

arzu
arzu - 5 yıl Önce

infaz koruma alımındaki yaş sınırı 35 olmalı :((

Sibel
Sibel - 5 yıl Önce

Basvuru linkleri neden yok..kimler aliniyir nasil oluyor..anlayamadik gitti..torpilliler icin mi
Formalite aciliyor bu alim yazilari

Tayfun
Tayfun - 5 yıl Önce

Bence de infaz koruma memurlugunda yaş sınırı 35 olmalı

Kenan
Kenan - 5 yıl Önce

İnfaz koruma memuru bir defa daha iki yıl görev yapmış sözleşmesi biten uzman çavuşlardan alınsın, TSK da uzman çavuşlar vatanın üvey evladı gbiler hiç bir özlük hakları yok devletimiz burda adaleti sağlasın ikm alımı uzman çavuşlardan alınmasını devlet büyüklerimzden temenni ediyorum.

vahap
vahap - 5 yıl Önce

icra katibi de alacaklarmı

Arif
Arif - 5 yıl Önce

Kpss şartı esnetilmeli 60 puan ve üzeri olsun