Adalet Bakanlığı Bu Ay Memur ve Daimi İşçi Alımı Yapacak

​​​​​​​Adalet Bakanlığı bu ay içerisinde memur ve daimi işçi alacak. Pozisyonlar ve detaylar belli oldu mu?

Adalet Bakanlığı Bu Ay Memur ve Daimi İşçi Alımı Yapacak

Adalet Bakanlığı her sene ülkemizde en çok atama yapan kurumlardan birisi olarak bilinmektedir. Buna göre lisans, ön lisans ve lise KPSS'lerinin tamamı yapıldı, adayların puanları belli oldu ve yerleştirmeler için ilanlar da çıkılmaya başlandı. Adalet Bakanlığının memur ve daimi işçi alımlarının ne zaman yapılacağı beklenirken bugün önemli bir duyuru geldi. Adalet Bakanı Abdülhamit Gül, memur alımı daimi işçi alımı bekleyenlere merakle beklenen müjdeyi verdi.

Bakan Resmen Açıkladı

Adalet Bakanı Abdülhamit Gül memur ve işçi alımı hususunda "İnsan kaynakları kapasitemizin güçlendirilmesi için çalışmalarımız yeni yılda da hız kesmeden devam edecek. Bu ay sözleşmeli personel ve sürekli işçi alımını duyurup, bu yıl içerisinde göreve başlamalarını sağlayacağız. Sizlerin ihtiyaç ve beklentilerinizi dikkate alan bir personel rejimini önemsiyoruz." resmi bilgisini verdi. Buna göre bu ay memur ve işçi alımı ilanlarının geleceği müjdelendi.

Hangi Pozisyonlarda Alım Yapılır?

Adalet Bakanlığının bu ay ilanı geleceği belirtildi. Buna göre KPSS ile alımların infaz koruma memuru (gardiyan), mübaşir, zabıta katibi, avukat, mühendis gibi kadrolar için alımların yapılması bekleniyor. KPSS'siz kura ile işçi alımlarının ise temizlik görevlisi, güvenlik görevlisi, teknisyen ve tekniker gibi kadrolar için yapılması bekleniyor. Teknisyen ile tekniker kadrolarında KPSS ile mi alım yapılır net olarak bilinmemektedir. İlan geldiğinde ilk haberdar olmak için hemen aşağıdaki linkten takip edebilirsiniz.

p>İşin Olsa Android Uygulamasını Buradan

İşin Olsa İOS uygulamasını Buradan

Güncelleme Tarihi: 24 Şubat 2021, 01:19
YORUM EKLE
YORUMLAR
Şefika erdal
Şefika erdal - 2 yıl Önce

Güvenlık gorevlısı olmak istiyorum

Mutlu aypek
Mutlu aypek - 2 yıl Önce

Alım ne zaman başlayacak nereye başvuru yapabiliriz

Ayşegül Çetinkaya
Ayşegül Çetinkaya - 2 yıl Önce

Yaş şartı esnetilsin benim gibi 2018 ile alim beklerken hayal kırıklığına uğrayan insanlar için 2020 puanı ile ama yaş şartını esneterek alim olsun lütfen mağduruz

gaye sağlık
gaye sağlık - 2 yıl Önce

temizlik görevlisi ne zaman alınıyor acaba kura ile herhalde

Sanem demir
Sanem demir - 2 yıl Önce

2019 kpss sınav puanı alımlarda neden kabul edilmiyor işsiz gençler paraları yokki her yıl sınava girsin

Zübeyde
Zübeyde - 2 yıl Önce

Yaş şartı olmasın temizlikte olgun yaşını akmis insan daha tecrübeli