Adalet Bakanlığı Boş Kadro Sayısı Duyuruldu! Kaç Bin Memur Alımı Yapılacak?

Adalet Bakanlığı yayımladığı duyuru ile boş kadro sayısını duyurdu. Peki kaç bin memur alımı yapılacak, Adalet Bakanlığında kaç bin boş kadro var?

Adalet Bakanlığı Boş Kadro Sayısı Duyuruldu! Kaç Bin Memur Alımı Yapılacak?

Ülkemizin en önemli kamu kurumları arasında yer almakta olan Adalet Bakanlığı sene içerisinde açık pozisyonları için çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirmektedir. Adalet Bakanlığının uzun süredir kamuoyuna performans programını duyurması beklenmekteyken sonunda ilan kamuoyuna duyuruldu.

Adalet Bakanlığı resmi internet sitesi aracılığı ile 2018 yılına ilişkin performans programını duyurdu ve kamuoyuna toplam boş kadro sayısını ilan etti. Peki Adalet Bakanlığı bünyesinde kaç bin boş kadro bulunuyor, 2018 yılında performans programına göre kaç bin kişilik memur, personel alımı yapılacak. İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları duyuruyoruz.

54 BİN 614 BOŞ KADRO BULUNUYOR!

Adalet Bakanlığı tarafından yayımlanan performans programına göre toplam 54 bin 614 kişilik boş kadronun olduğu görülmektedir. Peki hangi pozisyonlar için toplam kaç bin kişilik boş kadro bulunuyor? Teknik hizmetler sınıfı kadrolarından bin 629 Genel idare hizmetleri sınıfında 33 bin 304, hakim savcı sınıfında 8 bin 418, sözleşmeli personel 4/b statüsünde 3 bin 616, yardımcı hizmetler sınıfında 2 bin 917 boş kadro yer alıyor. Sözleşmeli personel 4/c kadrolarından 2.479,  sağlık hizmetleri sınıfından 1.591 ve eğitim öğretim hizmetleri sınıfından 660 kişi olmak üzere toplam 54 bin 614 kişilik boş kadro bulunuyor.

KAÇ BİN MEMUR ALINACAK?

Adalet Bakanlığı toplam 54 bin 614 kişilik boş kadrosu bulunmaktadır. Peki kaç bin memur alımı yapılacak. Buna göre bu sene en az 10 bin kişilik alımın yapılması bekleniyor ancak ilerleyen günlerde alınacak olan karar ile bu kadro sayısı daha da artırılabilir.

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ravza
Ravza - 5 yıl Önce

Lütfen bilgisayar programcılığı önlisans'tanda alım olsun kpss puani en az 60 olsun

fatoş
fatoş - 5 yıl Önce

zabıt katibi alımı bekliyoruz yüzlerce arkadaş bu yönde haber bekliyor inşAllah bakanımız sessiz kalmaz

hatice
hatice - 5 yıl Önce

ne olur katip alımını yapın artık

mehtap
mehtap - 5 yıl Önce

Zabıt katipliğinde yaş sınırının kaldırılmasını talep ediyor ve bekliyoruz

enes
enes - 5 yıl Önce

82 puan mübaşir olur mu birde enaz kaç civarı mübaşir alım olur

Asya
Asya - 5 yıl Önce

Katiplik ilanini bekliyoruz ciksin artik

nur
nur - 5 yıl Önce

büro yönetimi için alım olsun en az 60 ile başlasin alımlar

Serpil
Serpil - 5 yıl Önce

Lutfen yaş sınırını yukseltin kodro beklemekten yasimiz geçti vAllahi