Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 71 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu sözleşmeli personel alımı başvuruları tamamlandı ve şimdi başvuru sonuçlarının ne zaman açıklanacağı aranmaya başlandı. Sizlere kıymetli bilgileri aktarıyoruz.

Adalet Bakanlığı Adli Tıp Kurumu 71 Personel Alımı Sonuçları Ne Zaman Açıklanacak?

Adalet Bakanlığına bağlı olan Adli Tıp Kurumu 18 Mart 2019 tarihinde yayımlamış olduğu ilana göre bünyesine Tekniker, Hemşire, Mühendis, Biyolog, Laborant, Destek Personeli kadrolarında 71 kişilik boş kadro ile sözleşmeli personel alımı yapacağını belirtmişti ve bu bağlamda adaylar başvurularını 05 Nisan 2019 tarihinde tamamlamışlardı. Şimdi ise başvuru yapmış olan adaylar sonuçların ne zaman açıklanacağını merak etmeye başladılar. Bu yönde İşin Olsa ekibi olarak sizlere detaylı bilgi vereceğiz.

BU ŞARTLARI TAŞIMAYANLARIN BAŞVURULARI İPTAL OLACAK!

Adli Tıp kurumu personel alımı için bazı nitelikler aradığını ve bu nitelikleri taşıyan adayların başvurularını kabul etmeyeceğini belirtmişti. Bu kapsamda adaylardan, 657 Sayılı Devlet memurları kanunun 48. maddesindeki şartları taşımayan, 35 yaşından büyük ve 18 yaşından küçük olanlar, 2018 yılı Kamu Personeli Seçme Sınavından 70 puandan az olmuş olan adaylar, Pozisyonuna göre belirtilen öğretim niteliğini taşımayan, Askerliğini yapmamış veya izleyen günlerde askerlik durumu söz konusu olacak olanlar, Arşiv ve Güvenlik araştırmaları olumlu olmayan adayların başvuruları iptal edilecek.

Ayrıca Başvuru ve işlemler sırasında gerçeğe aykırı beyanda bulunduğu veya eksik evrak verdiği sonradan tespit edilen adayların müracaatları kabul edilmeyecek, sözleşmeleri yapılmış olsa dahi iptal edilecektir. Bu durumdaki adaylar hakkında genel hükümlere göre yasal işlem yapılacaktır.

NEYE GÖRE DEĞERLENDİRME YAPILACAK?

Başvurusunu yapmış olan adayların değerlendirilmeleri, Kamu Personeli Seçme Sınavından almış oldukları puan durumuna göre, bir sıralama yapılacak. Bu sıralama Lise mezunları için KPSSP94, Ön Lisans mezunları için KPSSP93 ve Lisans mezunları için KPSSp3 puan türüne göre yapılacak ve kadro sayısının 10 katı kadar aday sınava çağırılacaktır.

Bu durumda adayların KPSS den almış oldukları puan çok önemli olup, En yüksek puandan başlanmak üzere en düşük puana kadar sıralanacaktır.

BAŞVURU SONUÇLARI NE ZAMAN AÇIKLANACAK?

Adli Tıp Kurumu için başvurular 25 mart 2019 tarihinde başlamıştı ve en geç 05 Nisan 2019 tarihine kadar alındı. Bu yönde başvuru sonuçlarının açıklanması bekleniyor. Adli Tıp Kurumu yayımladığı ilamda şuna değindi;

Başvuru sonuçları ve sınav sonuçları Adli Tıp Kurumu’nun resmi internet sitesinden yayınlanacaktır. Yayımlanacak duyuru, ilan ve bilgilendirmeler tebligat mahiyetinde olacağından, adaylara ayrıca bir tebligat yapılmayacaktır. İlan edilen tüm pozisyonlar için sözlü sınavlar Adli Tıp Kurumu Başkanlığı’nın İstanbul Bahçelievler’de bulunan merkez binasında yapılacak olup, sözlü sınav tarihleri daha sonra ilan edilecektir.

SONUÇLAR AÇIKLANDIĞINDA HABERDAR OLMAK İÇİN İŞİN OLSA MOBİL UYGULAMASINI TELEFONUNUZA İNDİREBİLİRSİNİZ.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

Güncelleme Tarihi: 22 Ağustos 2019, 08:04
YORUM EKLE