Adalet Bakanlığı 330 İcra Katibi Alacak

Adalet Bakanlığı memur alımı gerçekleştiriyor. Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan 330 kişilik boş kadrosunu tamamlamak adına İcra Katipleri alıyor. Sizde Adalet Bakanlığı İcra Katibi ilanına başvuruda bulunmak için haberimizin devamını inceleyiniz.

Adalet Bakanlığı 330 İcra Katibi Alacak
Adalet Bakanlığı 330 İcra Katibi Alacak
Adalet Bakanlığı memur alımı gerçekleştiriyor. Adalet Bakanlığı bünyesinde bulunan 330 kişilik boş kadrosunu tamamlamak adına İcra Katipleri alıyor. Sizde Adalet Bakanlığı İcra Katibi ilanına başvuruda bulunmak için haberimizin devamını inceleyiniz.
Adalet Bakanlığı 21 Aralık 2015 tarihli yapmış olduğu duyurusuna göre bünyesinde bulunan 330 Kişilik İcra Katibi kadrosu ile alım gerçekleştirecektir. Alınacak olan İcra Katibleri açıktan atanacak olup, uygulamalı ve sözlü olmak üzere iki aşamalı Giriş Sınavı ile kadrsuna girecek olan İcra Katiblerini belirleyecektir. Adayların kadroya girebilmeleri için Adalet Bakanlığının aradığı bazı şartlara uygun olmaları gerekmektedir. Aranan şartlar ve başvuru bilgileri şöyledir:
GENEL ŞARTLAR:
     - KPSS 2014 yılı itibari ile Henüz 35 Yaşını doldurmamış olan adaylar,
     - 2014 yılında ÖSYM tarafından Düzenlenen Kamu Personeli Seçme Sınavından en az 70 puan almış olan adaylar,
     - Ortaöğretim mezunları için KPSSP94, Önlisans Mezunları için KPSSP93 ve Lisans Mezunları için ise KPSSP3 puan türünden puanlar aranacaktır,
     - T.C. Vatandaşı olan adaylar,
     - Görevini devamlı yapmasına engel olabilecek olan herhangi bir hastalığa sahip olmayan adaylar,
     - Arşiv araştırmasında olumlu sonuç verecek olan adaylar,
     - Türk Ceza Kanununun 53 üncü maddesinde belirtilen süreler geçmiş olsa bile; kasten işlenen bir suçtan dolayı bir yıl veya daha fazla süreyle hapis cezasına ya da affa uğramış olsa bile devletin güvenliğine karşı suçlar, Anayasal düzene ve bu düzenin işleyişine karşı suçlar, zimmet, irtikâp, rüşvet, hırsızlık, dolandırıcılık, sahtecilik, güveni kötüye kullanma, hileli iflâs, ihaleye fesat karıştırma, edimin ifasına fesat karıştırma, suçtan kaynaklanan malvarlığı değerlerini aklama veya kaçakçılık suçlarından mahkûm olmamak,
     - Kamu Haklarından Mahrun olmayan adaylar,
     - Uygulama ve Sözlü Sınavda başarılı olan adaylar,
     - Askerliğini tamamlamış veya askerlik ile ilgisi bulunmayan adaylar,
     -  En az lise veya dengi okul mezunu olup, örgün öğretim yoluyla verilen daktilo ya da bilgisayar dersini başarıyla tamamladığını belgelemek veya başvuru tarihinde Milli Eğitim Bakanlığınca onaylı veya kamu kurumu ve kuruluşlarınca düzenlenen kurslar sonucu verilen daktilo ya da bilgisayar sertifikasına sahip bulunmak,
BAŞVURULAR:
Başvuruda bulunacak olan adaylar, 28 Aralık 2015 tarihi ile 08 Ocak 2015 tarihleri arasında Başvurularını gerçekleştirmeleri gerekmektedir.
İlanın Tam metnini inceleyerek diğer başvuru bilgilerine ve sınav bilgilerine ulaşabilir ve başvurularınızı gerçekleştirebilirsiniz. İlanın Tam Metni için Buraya Tıklayınız.
Güncelleme Tarihi: 09 Kasım 2016, 00:45

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE