Adalet Bakanlığı 15 Bin 500 Memur Alacak! Pozisyonlara Göre Dağılım Nedir?

Adalet Bakanlığı 2018 yılının sonuna kadar toplam 15 bin 500 kişilik memur alımı yapacak. Peki pozisyonlara kadrolara göre dağılım nedir, hangi kadrodan kaç memur alınacak.

Adalet Bakanlığı 15 Bin 500 Memur Alacak! Pozisyonlara Göre Dağılım Nedir?

Ülkemizin önde gelen kamu kurumları arasında yer almakta olan Adalet Bakanlığı bilindiği üzere her sene açık pozisyonları için çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirmekte olup Adalet Bakanlığına Maliye Bakanlığı her sene olabildiğince fazla memur ve personel alımı yapabilme izni vermeye çalışmaktadır.

Geçtiğimiz sene çok sayıda farklı pozisyon için memur ve personel alımı gerçekleştirmekte olan Adalet Bakanlığının 2018 yılında da rekor bir alım yapması beklemiyordu ve Adalet Bakanlığının bu sene toplam 15 bin 500 memur alımı yapacağı öğrenildi. Peki Adalet Bakanlığı hangi pozisyonlar için memur alacak ve memur, personel alımına ilişkin detaylar nedir? İşin Olsa ekibi olarak tüm detayları sizlere aktarıyoruz.

HANGİ POZİSYONLARA ALIMLAR YAPILACAK?

Adalet Bakanlığı 15 bin 500 kişilik memur ve personel alımı yapacaktır. Peki hangi pozisyonlar için alımlar yapılacak. Henüz hangi pozisyon için kaç kişilik alımın yapılacağı bilinmiyor ancak net olarak hakim ve savcı kadrosu için 5 bin - 5 bin 500 civarı kadro ayıracağı tahmin edilmektedir. Peki diğer kadrolar için kaç kişilik alım yapılacak.

Adalet Bakanlığı yardımcı hizmet sınıfları için de elbette memur alımı yapacak. Yani infaz koruma memuru (İKM) gardiyan, mübaşir, zabıt katibi, şoför, teknisyen vb. gibi kadrolar içinde alımlar yapılacaktır. Ancak hangi pozisyona kaç kadro ayrılır bilinmemektedir. İlanları da yakın bir zaman içerisinde kamuoyuna duyurulması bekleniyor.

Memur İlanı Yayımlandığında Haberdar Olmak İster Misiniz?
Facebook Sayfamızı Buradan Takip Edebilirsiniz
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı Buradan İndirebilirsiniz

YORUM EKLE
YORUMLAR
fatıma
fatıma - 5 yıl Önce

haber yapıp gündeme taşıdığınız için teşekkür ederiz

Nazan aladağ
Nazan aladağ - 5 yıl Önce

Basvurular ne zaman başlıyor,????

Abuzer
Abuzer - 5 yıl Önce

İnşAllah kpss puan şartını 60 puana düşürürler

Nazan aladağ
Nazan aladağ - 5 yıl Önce

Bütün illerde mi acaba?

Okan
Okan - 5 yıl Önce

Terörle mücadele öncelik Hakkı Gecerli sanırım

Mustafa
Mustafa - 5 yıl Önce

Yas sinirini kaldirsin