Adalet Bakanlığı 15 Bin 500 Memur Alacak! Kadrolar Beli Oldu Mu?

Adalet Bakanlığı 2018 yılında kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere 15 bin 500 memur alımı yapacak. Peki hangi kadrolara alımlar yapılacak?

Adalet Bakanlığı 15 Bin 500 Memur Alacak! Kadrolar Beli Oldu Mu?

Adalet Bakanlığı ülkemizde bilindiği üzere açıktan atama ile en çok memur ve personel alımı yapan kurumlar arasında yer almaktadır. İlgili kurumun alım ilanları Maliye Bakanlığı ile görüşüldükten sonra kamuoyuna duyurulmakta olup 2018 yılında kaç kişilik personel alımı yapılacağına yönelik detaylar öğrenildi.

Buna göre Türkiye Büyük Millet Meclisinde yapılan Plan ve Bütçe Komisyonunda bakanlar personel alımı ve ekonomik durumları hakkında bilgiler vermekte olup geçtiğimiz hafta Adalet Bakanı Abdulhamit Gül, Adalet Bakanlığının 2018 yılında 15 bin 500 memur alımı yapacağını duyurmuştu. Peki kadrolar belli oldu mu?

KADROLAR BELLİ OLDU MU?

Açıklama Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonunda konuşma yapan Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılmıştı ve 2018 yılında 15 bin 500 memur alımı yapılacağı öğrenildi. Peki kadrolar belli oldu mu?

5 bin 500 kişilik hakim ve savcı alımı yapılacak olup kalan 10 bin memur ise yardımcı sınıflar için alınacak. Örneğin zabıt katibi, infaz koruma memuru (İKM) gardiyan, mübaşir, teknisyen, şoför, memur vb. gibi pozisyonlara alımların yapılması beklenmektedir. Tabi alım ilanları yayımlanmadan önce yine konu hakkında açıklamalar yapılacaktır.

Sizlerde hemen aşağı bölümden Adalet Bakanlığının alım yapacağı 10 bin yardımcı hizmetler kadrosu için alım yapılmasını istediğiniz pozisyonlar hakkında düşüncelerinizi bırakabilirsiniz.

İlan Yayımlandığında Haberdar Olmak İster Misin?
Buradan Uygulamamızı İndirin ve Bildirimler Alın

YORUM EKLE
YORUMLAR
...
... - 3 yıl Önce

Adalet Mezunu Olmayan Alınmamalı Lütfen dikkate alın bunları Adalet Okuyanlar Olarak Şikayetçiyiz Adamlar Farklı bölümler okuyup yerleşiyor bizler mağdur oluyoruz .

Büşra
Büşra - 3 yıl Önce

Ikm alimi da yapilmalii mutlaka

ersın
ersın - 3 yıl Önce

alım yapılacak denıyor ama ne zaman alınacak bellı degıl kım bılır kac ay surer

celil
celil - 3 yıl Önce

ihtiyacım var memur olmak istiyorum sessizim ve sessizlerin sesi olmak istiyorum

Ahmet Nazenin
Ahmet Nazenin - 3 yıl Önce

Kuruma memuru olmak istiyorum ortaokul mezunu oluyormuş bilgi verirseniz

Raziye
Raziye - 3 yıl Önce

İnfaz koruma memuru yaş sınırı yüksetilsin

Raziye
Raziye - 3 yıl Önce

İnfaz koruma memuru yaş sınırı yüksetilsin

Hanife
Hanife - 3 yıl Önce

35 yaş sınırı esnetilsin lütfennnn