Adalet Bakanlığı 15 Bin 500 Memur Alacak! Hangi Pozisyonlara Alımlar Yapılacak?

Adalet Bakanlığının 2018 yılında 15 bin 500 kişilik memur personel alımı yapması bekleniyor. Peki alımlar hangi pozisyonlar için yapılacak, zabıt katibi, gardiyan, infaz koruma memuru ikm pozisyonlarına memur alınacak mı?

Adalet Bakanlığı 15 Bin 500 Memur Alacak! Hangi Pozisyonlara Alımlar Yapılacak?

Bilindiği üzere ülkemizde faaliyet göstermekte olan bakanlıkların büyük bir bölümü yıl içerisinde çok sayıda memur ve personel alımı gerçekleştirmekte olup en sık alım yapan bakanlıklardan bir tanesi Adalet Bakanlığıdır. Adalet Bakanlığı cephesinden yapılan açıklamalara göre ilgili kurumun 2018 yılında toplam 15 bin 500 kişilik memur alımı yapacağı öğrenildi.

Buna göre açıklamalar Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından da yapıldı ve Adalet Bakanlığının 15 bin 500 memur alımı yapacağı öğrenildi. Peki hangi pozisyonlar için memur alımı yapılacak ve Adalet Bakanlığı memur alımına ilişkin detaylar belli oldu mu?

KADRO DAĞILIMI NEDİR?

Adalet Bakanlığının 2018 yılı içerisinde farklı kadrolar için toplam 15 bin 500 memur alımı yapması bekleniyor ancak hangi pozisyonlar için ne kadarlık memur ve personel alımı yapılacağı henüz belli değil fakat;

Alımların 5 bin 500 kişisinin savcı ve hakim kadrosu için yapılacağı tahmin edilirken kalan 10 bin kişilik alımın zabıt katibi, mübaşir, şoför, teknisyen, infaz koruma memuru (İKM) gardiyan vb. gibi yardımcı hizmet pozisyonları için alınması beklenmektedir. Yine yakın zamanda konu hakkında açıklamaların gelmesi ve 15 bin 500 kişilik memur alımının kadro dağılımının kamuoyu ile paylaşılması beklenmektedir.

İlan Yayımlandığında Haberdar Olmak İster Misin?
Buradan Uygulamamızı İndirin ve Bildirimler Alın

YORUM EKLE
YORUMLAR
Kamil
Kamil - 3 yıl Önce

Cehalete bak hele..IKM,infaz kor.m.,gardiyan üçü de ayni sey demek zaten.

Lise mezunu
Lise mezunu - 3 yıl Önce

Bunlar için kpps şartı varmı bi yardımcı olun lütfen çok merak içersindeyiz bi yardım edin bi bilgi verin

Halil
Halil - 3 yıl Önce

Bi haber yapılacaksa önce o haberle ilgili yeteri kadar bilgiye sahip olunması gerekmektedir. Gardiyan ve infaz ve koruma memuru aynı şeyi ifade etmektedir. Ayrıca yıllar önce Gardiyan ismi İnfaz ve koruma memuru olarak değiştirilmiştir.

Mustafa
Mustafa - 3 yıl Önce

Hem İkm hemde gardiyan yazıyorsunuz haberinize ya gardiyan kelimesi kalkalı yıllar oluyo haber yapmadan önce bunu öğrenin siz

Liseli
Liseli - 3 yıl Önce

Evet “lise mezunu” kpss şartlı alımlar...