Adalet Bakanı Duyurdu! 15 Bin 500 Memur Alımı Yapılacak

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından kamuoyuna müjdeli bir haber verildi ve 2018 yılının sonuna kadar toplam 15 bin 500 memur alımı yapılacağı belirtildi. Peki detaylar nedir?

Adalet Bakanı Duyurdu! 15 Bin 500 Memur Alımı Yapılacak

Ülkemizin yıl içerisinde en çok atama yapan kamu kurumları arasında yer almakta olan Adalet Bakanlığı her sene yıl içerisinde ciddi memur alımı atamalaarı gerçekleştirdiği gibi bu sene de kaç kişilik atama yapacağına ilişkin duyurunun yapılması bekleniyordu ve sonunda müjdeli haber Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapıldı.

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yeni yapılan açıklama da Adalet Bakanlığının 2018 yılı sonuna kadar toplam 15 bin 500 memur alımı yapacağı belirtildi. Pekia lımlar hangi pozisyonlar için yapılacak? Alımların ne zaman yani hangi tarihte yapılacağına ilişkin Bakan her hangi bir bilgi paylaştı mı? İşin Olsa ekibi olarak merak edilen tüm soruların yanıtlarını veriyoruz.

ALINACAK POZİSYONLAR NEDİR?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından yapılan açıklama da 2018 yılı sonuna kadar toplam 15 bin 500 memur alımı yapılacağı belirtildi. Peki alınacak pozisyonlar nelerdir? Buna göre Adalet Bakanı Abdulhamit Gül adliye ve cezaevi personelleri dedi yani tek tek kadroları saymadı fakat zabıt katibi, infaz koruma memuru İKM gardiyan, mübaşir, teknisyen, şoför, hizmetli vb. gibi kadrolar için atamaların yapılması beklenmektedir.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Adalet Bakanı Abdulhamit Gül tarafından verilen müjde ile ilgili kurumun 15 bin 500 memur alımı yapacağı öğrenildi. Peki alımlar ne zaman yapılacak? Buna göre tarih hakkında da net bir bilgi yok fakat alımların tek bir parça da değil kademe kademe yapılması ilk alımların 2016 KPSS puanları ile ikinci alımların ise 2018 yılı KPSS puanları ile yapılması ön görülmekte olup ilanların bir tanesinin erken seçimden önce yapılabileceği düşünülüyor. İlan yayımlandığında haberdar olmak için www.isinolsa.com sitemizi lütfen takip etmeye devam ediniz.

İLAN YAYIMLANDIĞINDAN HABERDAR OLMAK İSTER MİSİNİZ?
Anlık Bildirim: Mobil Uygulamamızı İndirin
Sosyal Medyadan Bizi Takip Edin

Güncelleme Tarihi: 24 Nisan 2018, 23:46
YORUM EKLE
YORUMLAR
bilir bilmez
bilir bilmez - 4 yıl Önce

felsefe mezunları ne olacak haykırıyoruz bakanlar duyun sesimizi duyun 40 bin mezun var iktidar veya diğer partiler duyarlı olmanızı bekliyoruz yeter artık

Abuzer
Abuzer - 4 yıl Önce

Neden 2016 kpss 2017 kpss ile olması gerekir saçmalık 2016 kpss ile olursa

Ali
Ali - 4 yıl Önce

İnşAllah uzmanlar dan da alım olur sayın bakanım..kpss ye girin arkadaşlarla ortak alım yapın.onlarda bizde boş kalmayalım.onların da eme war bizim de..

ahmet
ahmet - 4 yıl Önce

puanlar düşer mi acaba

kızın biri
kızın biri - 4 yıl Önce

sana kım felsefe oku dedı azıcık sıkıp ders çalışmamak için saçma sapan bölümler yazıp gidiyosunuz ondan sonra iş bekliyosunuz onca mimar muhendis yazılımcı varken senimi alacaklar

samsunlu
samsunlu - 4 yıl Önce

samsunda 2017 aralık ayında başlayıp 2018 yılı ocak ayında tamamlanan samsun adalet komisyonu sınav sonuçları açıklanmadı. ne zaman açıklanacak?

bilir bilmez
bilir bilmez - 4 yıl Önce

sen ne anlarsın felsefeden herkesin ideolojisi farklı dır sana ve başkalarına mı soracağım bölüm seçerken

2016 2017
2016 2017 - 4 yıl Önce

Niye sacmalaik olsun diger onceki yillar senede 2 alim yapilirken 2016 2017 alimlari bi defa oldu niye herseyi kendinize gore yorumluyonuz