8 Bin Yeni Atama Müjdesi

Uzun süredir engelliler tarafından beklenen atama müjdesi nihayet verildi. 8 bin engelli, şehit yakını ve yetim vatandaşa kamu personeli olma yolu hükümetin hızlı bir hamlesi ile açıldı. 20 Mayıs 2015 tarihinde engelliler için büyük gün olacak. İşte ayrıntılar...

8 Bin Yeni Atama Müjdesi

8 Bin Yeni Atama Müjdesi

Engelliler tarfından büyük merakla beklenen atama müjdesi hüümetten geldi. Hükümet tüm hızlı çalışmaları ile Şehit yakınlarına, Yetimlere ve engellilere atama müjdesini verdi. 8 bin olumsuzluklar yaşayan vatandaşlar kamu da çalışma fırsatı yakalayacak. Atamalar 20 Mayıs 2015 tarihinde yapılacak.

Yapılacak olan atamalar ile birlikte Şehit yakını, Engelli sayısı 50 binin üzerine çıkacak. Aile ve Sosyal Politikalar bakanlığı ve Devlet Personel Başkanlığı düzenlediği planlama ile 20 Mayıs 2015 tarihinde şehit yakınları, engelliler, sivilterör mağduru, gazi ve çocuklarının yanı sıra devlet yurtlarında koruma altında büyümüş olan yetimler, 8 binin üzerinde vatandaş kamuda iş başı yapacak. Yapılacak olan atamalar, engelli vatandaşlar için yapılan EKPSS ile şehit yakınları ile ilk kez sivil terör mağdurlarına sağlanan yasal haklar çerçevesinde yapılacak. 20 Mayıs 2015'te gerçekleşecek olan atamalar 15 Nisan 2015 ile 24 Nisan 2015 tarihlerinde başvurulan EKPSS ve kura sonucuna göre engelli vatandaşlar kamu'ya istihdam edilicek. 13 Nisan ile 24 Nisan tarihleri arasında başvuruda bulunan Aile Bakanlığı'nın daha önde sosyal hizmet modellerinden yararlanan kişiler ile şehit yakınları, gazi, sivil terör mağduru olan vatandaşlar vazife malullerini kapsamaktadır.

Kamuda, işe başlayacak olan, engellier, şehit yakınları, gaziler, sivil terör mağdurlarının sayısı 50 bini geçecek. Aile ve Sosyal Politikalar Bakanlığının araştırdığı verilere göre kamu'da iş imkanı sağlanan engelli sayısı 2002'de 5 bin 77 iken 2015'te 6 kat çoğalarak yani, 36 bin 165'e ulaşmaktadır. Terörle Mücadele Kanunu'nda gerçekleşen yasal değişiklikler sonrasında ise 7 aylık bir sürede 7 bin 85 Şehit yakını, Gazi ve vazife malulleünün kamuda atanması sağlandı. 20 mayıs 2015 tarihinde yapılacak olan atamalarla birlikte kamuda iş başı yapan Engelli, gazi, şehit yakını kişi sayısı 50 bini aşmış olacak.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE