8 Bin 844 Memur Alımı Tüm Kadro Dağılımları Açıklandı!

KPSS 202/4 ile yapılacak olan memur atamasındaki tüm kadrolar detaylı olarak açıklandı. Hangi branşa kaç kişilik kadro verildi?

8 Bin 844 Memur Alımı Tüm Kadro Dağılımları Açıklandı!

Ölçme, Seçme ve Yerleştirme Merkezi ÖSYM ile Sağlık Bakanlığı arasında yapılan anlaşma neticesinde KPSS 2020/4 memur alımı başlıyor. Buna göre Türkiye geneli Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye girmiş olan lise, ön lisans ve lisans mezunu adayların başvuru yapabildiği KPSS 2020/4 atamalarında toplam 8 bin 844 kişilik memur alımı yapılmakta olup her farklı kadro için farklı düzeylerde kadrolar belirlenmiş durumdadır. Buna gçre tüm kadroların dağılımları belli oldu? Peki hangi branş için kaç kişilik atama yapılacak? Hangi branşlara çok alım yapılacak?

Kadrolara Göre Dağılım Nedir?

Hemen yukarı bölümde yayımlamış olduğumuz resimde hangi branş için kaç kişilik kadro ayrıldığı detaylı bir şekilde aktarılmıştır. Buna göre en çok atamanın her zamanki şekilde olduğu gibi yine hemşire ile ebe kadrolarına yapıldığı görülmektedir. Diğer kadrolara ise normal ya da az seviyede atama yapılmakta olup sağlık teknikeri ile sağlık teknisyeninde de ciddi alımlar yapılmakta olup tüm alımlarda Kamu Personeli Seçme SınavıKPSS puanı aranmaktadır. Peki her aday başvuru yapabilir mi?

Her Aday Başvurabilir Mi?

Sağlık Bakanlığının KPSS 2020/4 atamasına her adayın başvru yapabilip yapamadağı merak edilen konular arasında yer almaktadır. Buna göre her aday başvuru yapamaz fakat sağlık çıkışlı olan lise, önlisans e lisans mezunu olup Kamu Personeli Seçme Sınavı KPSS'ye giren adaylar 8 bin 844 kişilik memur alımına başvuru yapabilir. Başvurular ÖSYM AİS üzerinden yapılmaktadır.

Güncelleme Tarihi: 16 Şubat 2020, 13:18
YORUM EKLE