7 Bin Bekçi Alımına Kimler Başvuru Yapabilir? Aranacak Şartlar Nedir?

İçişleri Bakanlığı 7 bin bekçi alımı yapacak. Peki bekçi alımına kimler başvuru yapabilir, aranacak şartlar nedir? Adayların sahip olması gereken özellikleri açıklıyoruz.

7 Bin Bekçi Alımına Kimler Başvuru Yapabilir? Aranacak Şartlar Nedir?

İçişleri Bakanlığı kamuya yeniden bekçi kadrosunu getirdi. Buna göre bekçi kadrosu için geçtiğimiz sene 7 bin kişilik atama yapıldı ve bu sene içinde 7 bin kişilik alım Polis Akademisi Başkanlığınca geçtiğimiz hafta yayımlandı ancak tüm detayları kamuoyuna duyuruldu. İçişleri Bakanı Süleyman Soylu tarafından yapılan duyuru ile 7 bin bekçi alımına başvuruların hangi tarihte başlayacağı duyurulmuştu. 7 bin bekçi alımı başvuruları ne zaman yapılacak haberimize bakarak detayları öğrenebilirsiniz. Peki bekçi alımına kimler başvuru yapabilir, bekçi alımı aranacak şartlar nedir, bekçi alımı şartlarını sizlerle paylaşıyoruz.

BEKÇİ ALIMI ŞARTLARI NEDİR?

7 bin bekçi alımı bundan önce İl Valiliklerince yapılmaktaydı ancak yürütme Kanun Hükmünde Kararnameler KHK ile Polis Akademisi Başkanlığında verildi. Bu sebepten dolayı bazı şartlar da değişikliğin olması bekleniyor. O sebepten dolayı sizlere genel aranan şartları veriyoruz. Türkiye Cumhuriyeti Vatandaşı olmak, en az lise mezunu olmak, 18 yaşına girmiş 31 yaşından büyük olmamak, sicili uygun olmak, askerlik görevini yapmış olmak, boy kilo uyumlu olmak, sağlığı iş yapmaya yatkın olmak bu şartların 7 bin bekçi alımında aranması beklenmekte olup boy ile kilo ve yaş konusunda Polis Akademisi Başkanlığından resmi duyuru gelmedi. Bu sebepten dolayı bu bilgileri ilanın yayımlanmasından sonra paylaşacağız.

BEKÇİ ÇALIŞMA SAATLERİ

Güncelleme Tarihi: 10 Kasım 2018, 13:58
YORUM EKLE
YORUMLAR
Erdal Durmuş
Erdal Durmuş - 5 yıl Önce

Mezuniyet ilk 7 bin kişi lise mi .?

ismail
ismail - 5 yıl Önce

askerlik şartını lütfen esnetin sayın yetkililer mağdur durumdayız kütfen sesimize ses olun

mehmet
mehmet - 5 yıl Önce

askerlik kaldırılsın 18yasında kışi nasıl girecek

sinan
sinan - 5 yıl Önce

şu yaşı esnetsınler neolur ya

Abdurrahman
Abdurrahman - 5 yıl Önce

Askerlik kaldırılsın