7 Bin 500 Bekçi Alımı Daha Yapılacak! Detaylar Nedir?

Geçtiğimiz günlerde İçişleri Bakanı Süleyman Soylu 7 bin 500 bekçi alımı yapılacağına dair açıklamalar yapmıştı. Peki detaylar nedir? Alımlar ne zaman yapılacak.

7 Bin 500 Bekçi Alımı Daha Yapılacak! Detaylar Nedir?

Ülkemizde faaliyetlerini sürdürmekte olan il valilikleri kendi bünyelerinde istihdam etmek üzere OHAL kapsamında çıkarılan Kanun Hükmünde Kararnamaler aracılığı ile verilen bekçi kadrolarına ilişkin bekçi alımları gerçekleştirmektedir. Geçtiğimiz alımlarda bekçi alımı için 6 - 7 bin kişilik personel alımı yapıldı.

Buna göre yeni bekçi alımı ilanları beklenirken İçişleri Bakanı Süleyman Soylu konu hakkında Türkiye Büyük Millet Meclisi Plan ve Bütçe Komisyonda açıklamalar yapmış ve 7 bin 500 kişilik bekçi alımının daha yapılacağını duyurmuştu. Peki alımlar ne zaman yapılacak, hangi illere yapılacak.

HANGİ İLLERE ALIM YAPILACAK?

Ziyaretçilerimizin en çok merak ettiği konulardan bir tanesi bekçi alımlarının nereye yapılacağıdır. Genel olarak Doğu Anadolu ve Güneydoğu Anadolu Bölgelerine bekçi alımlarının yapılacağı planlanıyordu ancak daha çok büyük şehirlere alım yapıldı ve 7 bin 500 bekçi alımının yapılacağı iller henüz belli değil. Sizlerde taleplerinizi aşağıdan iletebilirsiniz.

ALIMLAR NE ZAMAN YAPILACAK?

Çıkarılan kanun ile bekçi pozisyonuna 14 bin 500 kişilik kadro ihdas edilmişti ve alımların bir bölümü tamamlandı. Peki kalan diğer alımlar ne zaman yapılacak? Buna göre alımların yapılacağı tarih hakkında net bir bilgi yok ancak bundan sonra ki bekçi alımlarının 2018 yılından sonra yapılacağı tahmin edilmektedir.

Güncelleme Tarihi: 10 Ocak 2018, 11:13

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Ayşegül
Ayşegül - 2 yıl Önce

Diyarbakır a alım bekliyoruz

Orhan
Orhan - 2 yıl Önce

Diyarbakır

Orhan
Orhan - 2 yıl Önce

Diyarbakır

Metehan
Metehan - 2 yıl Önce

Güneydoguya alım yapılsın ya

Murat
Murat - 2 yıl Önce

Her şehire lazım büyük küçük demeden tüm illerde mahlle sorumlusu lazım bayburttada olay çıkıyor istanbulda da bunu mahallesi olan her şehire uygulamalı yetkililer Çorumda ikamet ediyorum ve alim yapmalarını bekliyorum

Nurettin
Nurettin - 2 yıl Önce

Yaşa takılanlar ne oluck

Mehmet
Mehmet - 2 yıl Önce

Ya her yer bekci aliyor yozgatta nie boyle istihdam yok anlamiyorm emin olun yozgatta calisabilecek kac yer var kimse bilmiyo universite hastane belediye tekstil buralara girmek icinde adamin olmali bu nasil birseydirki yozgatta hic bir faliuet yok

Lise mezunu
Lise mezunu - 2 yıl Önce

Askerlik şartı var mıı yaa