500 Kamu Personeli Alınacak Başvurular Başladı

Maliye Bakanlığı geçtiğimiz günlerde 500 yeni kamu personeli alımı yapacağını yayımlamıştı. 2 Temmuz gününden itibaren yayımlanan ilana başvurular yapılabilecek? Peki başvurular nasıl gerçekleşecek? Haberimizin devamında detayları açıklıyoruz.

500 Kamu Personeli Alınacak Başvurular Başladı

Maliye Bakanlığına 500 Vergi Müfettişi alımı yapılacak. Başvurular ise 2 Temmuz tarihinden itibaren başlıyor. Geçtiğimiz ay Devlet Personel Başkanlığı resmi web sitesi üzerinden Maliye Bakanlığına 500 Vergi Müfettişi alımı yapılacağı duyurulmuştu. 2 Temmuz 2018 tarihi ile bu alıma başvurular başlıyor. Peki başvurular nereden yapılacak ve başvuru işlemleri adaylar tarafından nasıl gerçekleştirilecek?

İŞTE DETAYLAR

Maliye Bakanlığına alımı olacak olan 500 personel için Devlet Personel Başkanlığı resmi internet sitesinden geçtiğimiz ay bir ilan yayımlanmıştı ve yayımlanan ilanda 500 yeni Vergi Müfettişinin Maliye Bakanlığına alımı yapılacağı duyurulmuştu. Başvuruların tarihide netleşti. Buna göre başvurular 2 Temmuz 2018 tarihinden itibaren internet üzerinden yapılabilecek ve Maliye Bakanlığı resmi internet sitesi üzerinden yapılacak olan duyurudan sonra başvurular yapılabilecek. Alımı yapılacak olan personel KPSS17, KPSSP18, KPSS22, KPSS23, KPSS27, KPSSP28, KPSS47 ve KPSS48 puan türlerine göre seçilecek önce yazılı bir sınav yapılacak yazılı sınavda yeterli başarıyı sağlayan adaylar ise sözlü sınava girmeye hak kazanmış olacak. Şu şartları sağlayan kişiler başvuruda bulunabilecek. 657 sayılı Devlet Memurları Kanununun 48'inci maddesine haiz olmak, 01.01.1983 tarihinde veya daha önce doğmuş olmak, erkek adayların askerlik ile ilgisi olmamak, en az 4 yıllık hukuk, siyasal bilgiler, iktisat, işletme, iktisadi ve idari bilimler fakülteleri veya bunlara denk okullardan mezun olmak, daha önce sınava katılmamış veya en fazla 2 kere katılmış olmak, belirlenen puan türlerinden en az birinden 80 veya üzeri puan almış olmak, sağlık durumunun Türkiye'nin her yerinde görev yapmaya ve gezmeye el verişli olduğuna dair yazılı beyanda bulunmak, Soruşturma sonunda vergi memuru niteliklerine sahip olduğunun anlaşılmasına karar verilmesi aranan şartlar arasında bulunuyor.

Güncelleme Tarihi: 02 Temmuz 2018, 21:59
YORUM EKLE