500 Bin TYP Personeli Alınacak! Peki Nedir Bu İŞKUR TYP Personeli

İŞKUR aracılığı ile yıl içerisinde Toplum Yararına Programı kapsamında toplam 500 bin personel alımı yapılacak. Peki nedir bu İŞKUR TYP alımları?

500 Bin TYP Personeli Alınacak! Peki Nedir Bu İŞKUR TYP Personeli
Bu sene hükümet ve İŞKUR harekete geçerek işsizlik oranını ciddi bir şekilde azaltmaya çalışıyor. Buna göre Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'ın yaptığı istihdam çağrısı ile özel kuruluşlar çok sayıda personel alım ilanı yayımlarken yine İŞKUR Toplum Yararına Programı kapsamında da personel alımları yapılmaktadır.

İŞKUR aracılığı ile genel olarak 250 bin personel alımları yapılırken bu sene sayı artırıldı ve İŞKUR Toplum Yararın Programı ile toplam 500 bin kişilik alım yapılacak. Peki bu alımlar nedir? Nasıl olacak? Adaylar sözleşmeli mi yoksa kadrolu mu çalışır.

KİMLER MÜRACAAT EDEBİLİR

İŞKUR Toplum Yararına Programına 18 - 19 yaşını doldurmuş her birey başvuru yapabilir. Alımlar noter huzurunda yapılan kuralar ile gerçekleştirilmekte olup aynı aile üyeleri de müracaat ederek aile arasında istihdam etmeyi bir birlerine devir edebilirler.

SÖZLEŞMELİ Mİ? KADROLU MU?

İŞKUR Toplum Yararına Programı için ülke geneli 50 bin kişilik alım yapıldı ve geriye 450 bin kişilik alım kaldı. Peki bu alımlar da süre var mı? Alınan personel 6 ay boyunca İŞKUR Toplum Yararına Programı kapsamında istihdam etmektedir. Sürenin dolması ile adayların işi de sonlandırılır. 

İŞKUR Toplum Yararına Programı alımlarını İŞKUR'un kullanıcılara ücretsiz sunduğu İŞKUR TYP sitesi ve İŞKUR başvuru merkezleri aracılığı ile sorgulatabilirsiniz.

İşin Olsa Mobil Uygulamasını Telefonunuza indirerek ve Sosyal Medya üzerinde bizleri takip ederek güncel ilanlardan ve Gelişmelerden ücretsiz haberdar olabilirsiniz.

İşin Olsa Android Uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İşin Olsa İOS uygulamasını indirmek için Buraya Tıklayınız.

İnstagram Hesabımızı Buradan Takip Et

Facebook Grubumuza Buradan Katıl

Twitter Hesabımızı Buradan Takip Et

YORUM EKLE
YORUMLAR
Enayilik
Enayilik - 3 yıl Önce

Devlet bu kişilere tazminat vermeden çalıştırıyor sonra toplum yararına diyor, memur beğenir mi 6 aylık işi sanki? Bayağı toplumun yararı çok yararına hemde ha ha ha..

gulay
gulay - 4 yıl Önce

ne iş peki orene bilirmiyim

ertan
ertan @gulay - 3 yıl Önce

okullarda resmi kurumlarda yani çaycı hademe gibi v.s

Gamze
Gamze - 3 yıl Önce

Okul işinde calisirim

meryem
meryem - 3 yıl Önce

ben okulda Anna sınıfında çalışmak istiyorum pakıcı olarak ve bana yakın bir okulumuz var mümkünse

selman
selman - 3 yıl Önce

Siverek'te ne iş olsa yaparım dayım dayım yok iş bulamiyorm

Gülcan
Gülcan - 3 yıl Önce

Güvenligim ilkokularda calisabilirim

isimsiz
isimsiz - 3 yıl Önce

typ nedirbiz işkurdan okularda temizlik işçisiyiz okular bittimi bizde kapı dışarı olmak istemiyoruz bizede bir güvence versinler

Belirsiz
Belirsiz - 3 yıl Önce

Ben bu typ de calışıyom maalesef bize kadro yok Muş yazık bizlere biz